Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nie Głusi na historię - 2006

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy, Głuszyca

Cel:

Podniesienie poziomu wiedzy historycznej i kulturowej własnego regionu oraz zwiększenie zaangażowania organzacji pozarządowych działających na terenach gminy Głuszyca, dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i ich rodziców w prowadzenie wspólnych działań, które umożliwią młodzieży rozwijanie zdolności i zainteresowań.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami bezpośrednimi projektu jest młodzież miasta i gminy Głuszyca z:
Kolc, Łomnicy, Sierpnicy, Grzmiącej, Głuszycy Górnej.

Opis projektu:

Projekt prowadzony będzie metodami aktywnymi, które posłużą zdobyciu wiedzy o historii Głuszycy, jego tradycjach i obrzędach. Uczestnikami projektu będą uczniowie gimnazjum a pośrednio ich rodzice i mieszkańcy Głuszycy. Główne działania będą skierowane na uzyskanie i doskonalenie umiejętności z zakresu: fotografii i wykonania kartki pocztowej, przeprowadzania wywiadów, pisania reportażu, nagrywania materiałów filmowych, obróbki materiałów medialnych i przygotowaniu ich do prezentacji, działń badawczo-doświadczalnych, zajęć językowych i sportowych. Dotacja w większości zostanie przeznaczona na wyjazdowe działania warsztatowe, przejazdy, noclegi, materiały oraz na kamerę cyfrową. Ważnym działaniem będzie zorganizowanie Gminnego Konkursu Wiedzy o Regionie, którego 3 etap zostanie przeprowadzony warsztatowo w formie wyjazdowej dla 15 finalistów. Działnia fotograficzne młodzieży na warsztatach mają przynieść efekt w postaci: 'nowej’ karki pocztowej, albumu zdjęć miejsc zwykłych i niezwykłych. Efektem pracy dziennikarzy będą napisane reportaże, przeprowadzone wywiady, multimedialny album historii klubu sportowego 'Włókniarz’. Filmowcy będą zbierać materiały do Młodzieżowej Kroniki Filmowej. Klub naukowców po przeprowadzonych badaniach wyda przewodnik przyrodniczy. W maju do Głuszycy przyjadą byli mieszkańcy z Niemiec i dla nich młodzież przygotuje informator turystyczny w ich języku i będzie ich przewodnikiem po miejscowości i okolicy. Grupa informatyczna tworząc stronę internetową będzie umieszczała na niej wszystkie aktualności z przebiegu projektu.

Budżet projektu: 13 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy, Głuszyca

Miejscowość: Głuszyca

Ulica, nr domu i lokalu: Grunwaldzka 26

Kod pocztowy i Poczta: 58-340 Głuszyca

Województwo: dolnośląskie

Powiat: wałbrzyski

Adres strony internetowej: –

Nie Głusi na historię

Górna 5, 58-340 Głuszyca, Polska

Więcej