Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Op-art. II Warsztaty Filmowe - 2006

Realizowany przez:

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Herbach

Cel:

Celem warsztatów jest stworzenie młodzieży szansy obcowania ze sztuką oraz wyrażania własnych emocji i pragnień za pomocą obrazu filmowego.

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalna i licealna z miejscowości Herby.

Opis projektu:

’OP-ART. II’ to kontynuacja warsztatów filmowych dotowanych w roku 2005 w programie: Równać Szanse 2005 Małe Granty Regionalne, dotyczących zagadnień sztuki operatorskiej (zdjęciowej), montażowej, zasad budowania scenariusza, elementów reżyserii oraz krytyki filmowej. Projekt będzie realizowany w oparciu o dotychczasowe doświadczenia z zakresu sztuki filmowej. Po ubiegłorocznych dwóch etapach: teoretycznym (nabycia wiedzy z zakresu historii sztuki i historii filmu, języka filmu )i praktycznym (powstał scenariusz filmu dokumentalnego traktującego o problemach młodzieży w różnych regionach Polski, realizowano zdjęcia i montaż materiału filmowego a skończywszy na projekcji kinowej w OKF w Częstochowie) młodzież podejmie próbę realizacji krótko metrażowego filmu fabularnego etiuda fabularna lub/i teledysk. Projekt będzie realizowany zgodnie z kanonami tworzenia filmu a w oparciu o fachowa pomoc. Młodzież będzie uczestniczyć w pomyśle dzieła, będzie (współtworzyć) scenariusz, dokona dokumentacji zdjęciowej, zrobi zdjęcia, zmontuje film. Ostatnim etapem będzie projekcja filmu dla społeczności lokalnej oraz promocja wydarzenia w mediach.

Budżet projektu: 17 250 zł

Dotacja: 6 700 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Herbach

Miejscowość: Herby

Ulica, nr domu i lokalu: Lubliniecka 10/12

Kod pocztowy i Poczta: 42-284 Herby

Województwo: śląskie

Powiat: lubliniecki

Adres strony internetowej: http://

Op-art. II Warsztaty Filmowe

Sportowa 2, 42-284 Herby, Polska

Więcej