Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Oszczędności i inwestycje z komputerem - 2006

Realizowany przez:

Ponad – Stowarzyszenie na Rzecz Gimnazjum im. Tischnera w Woli

Cel:

Zaangażowanie młodzieży do wykorzystywania mozliwości, jakie daje rozwój technik informacyjnych i matematyki, kształtowanie w niej postaw aktywnych wobec rzeczywistości wolnego rynku. Uczestnicy wykorzystają internet, arkusz kalkulacyjny, wiedzę od maklerów giełdowych i specjalistów od zarządzania pieniędzmi do wyboru oferty banku i poznają zasady inwestowania na giełdzie papierów wartościowych.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie klas III Gimnazjum nr 2 w Woli w wieku 15 lat. Uczniowie ci mieszkają w Woli. Część uczniów miała swój udział w powstaniu pomysłu tego projektu, pozostali uczestnicy to chętni, których szczególnie zainteresowała praca przy komputerze, giełda papierów wartościowych i chcieliby tym zagadnieniom poświęcić swój popołudniowy wolny czas.

Opis projektu:

Głównym celem projektu jest zaangażowanie młodziezy uczestniczacej w projekcie i pośrednio innych uczniów szkoły do korzystania z mozliwości, jakie stwarza rozwój technik informacyjnych i matematyki. Młodzi ludzie przez własną aktywność poznają i zrozumieją zasady wolnego rynku. Ważne jet również pożyteczne zagospodarowanie wolnego czasu. Młodzież będzie miała możliwość praktycznie wykorzystać program Excel do obliczeń zysku z zainwestowanego kapitału dla róznych form oszczędzania. Dzięki możliwościom tego programu uczniowie będą mogli swoje obliczenia przedstawiać w odpowiedniej formie graficznej. Dodatkowe zajęcia w pracowni komputerowej z dostępem do internetu spowodują, że uczniowie przyswoją zagadnienia zwiazane z gospodarką wolnorynkową. Uczestnicy projektu będą samodzielnie obserwować w mediach zmiany cen akcji spółek giełdowych i uczyć się inwestować na giełdzie. Realizację tego drugiego celu przybliżą uczniom wizyty w biurze maklerskim, wykłady nt giełdy i co będzie bardzo ważnym wydażeniem w realizacji projektu – wizyta w Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Realizacja tego projektu spowoduje ogólnie, że jego uczestnicy będą w przyszłości bardziej aktywni w otaczającej ich rynkowej rzeczywistości, a w szczególności, np. dzięki umiejetności posługiwania się arkuszem kalkulacyjnym w komputerze, wybiorą odpowiednią ofertę banku, korzystnie ulokują swoje oszczędności.
Dotacja przeznaczona zostanie na sfinansowanie m.in. kosztów wykładów, transportu młodzieży, zakup laptopa, obsługę projektu, organizację prezentacji projektu.

Budżet projektu: 14 170 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Ponad – Stowarzyszenie na Rzecz Gimnazjum im. Tischnera w Woli

Miejscowość: Wola

Ulica, nr domu i lokalu: Przemysłwa 7

Kod pocztowy i Poczta: 43-225 Wola

Województwo: śląskie

Powiat: pszczyński

Adres strony internetowej: –

Oszczędności i inwestycje z komputerem

Pszczyńska 149D, 43-225 Wola, Polska

Więcej