Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Często mijane a nieznane – kapliczki i krzyże przydrożne w gminie Biała - 2006

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum w Białej

Cel:

Pobudzenie uczniów do aktywnego spędzania czasu, wyrobienie umiejetności stawiania sobie zadań i ich realizowania. Rozwijanie zamiłowania do własnego regionu oraz dbałości o tradycję i przeszłość. Nawiązanie przez młodzież współpracy z mieszkańcami wsi, kształtowanie pozytywnych relacji między pokoleniami podczas poznawania historii najbliższych okolic. Zapoznanie z pasją fotograficzną.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będą uczniowie w wieku 13-15 lat. Rekrutacja odbywać się będzie na zasadzie wyrażenia chęci przystąpienia do grupy, nawet w trakcie trwania prac.

Opis projektu:

Celem projektu jest rozwijanie zamiłowania do własnego regionu oraz zapoznanie ze sztuką fotograficzną i turystyką rowerową. Ma on również pobudzić uczniów do aktywnego spędzania czasu, wyrobić umiejętność stawiania sobie zadań i ich realizowania. Projekt będzie realizowała grupa gimnazjalistów klas I-III mieszkająca w różnych miejscowościach naszej gminy.Pierwszym z zaplanowanych działań jest przybliżenie młodzieży podstaw z zakresu fotografiki. Następnie wspólnie z młodzieżą chcemy odszukać kapliczki i krzyże przydrożne znajdujące się w poszczególnych sołectwach, zdobyć informację na ich temat, udokumentować ich stan za pomocą fotografii, a na zakończenie opracować i wydać folder oraz prezentację multimedialną na ten temat. Dokumentację fotograficzną będziemy realizować w trakcie wycieczek rowerowych, przez co młodzież będzie mogła zapoznać się z tą formą aktywnego wypoczynku. Materialnym efektem działań będzie skatalogowanie i opisanie kapliczek, krzyży przydrożnych oraz wydanie publikacji, pobudzenie młodzieży do podjęcia zadania, a przez to zachęcenie ich do aktywnego wypoczynku z rowerem lub aparatem fotograficznym. Istnieje możliwość, iż działania podjęte przez młodzież w ramach projektu przyczynią się do założenia przy szkole sekcji fotograficznej. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup aparatu fotograficznego, wydanie folderów i krążków CD z prezentacją multimedialną oraz przygotowanie wystawy fotograficznej.

Budżet projektu: 10 270 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Publiczne Gimnazjum w Białej

Miejscowość: Biała

Ulica, nr domu i lokalu: os. Tysiąclecia 16

Kod pocztowy i Poczta: 48-210 Biała

Województwo: opolskie

Powiat: prudnicki

Adres strony internetowej: –

Często mijane a nieznane – kapliczki i krzyże przydrożne w gminie Biała

1 Maja 34, 48-210 Biała, Polska

Więcej