Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Eko- Kaczawa - 2006

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Edukacja Przyszłości w Złotoryi

Cel:

Zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia rzeki jak największej liczby mieszkańców powiatu. Kształtowanie postaw proekologicznych i aktywnego uczestnictwa w dbaniu o najbliższe środowisko wśród młodzieży. Wzbudzenie aspiracji poznawczych, zainicjowanie wspólnych działaniań uczniów z róznych środowisk.

Odbiorcy projektu:

Głównym odbiorcą projektu są uczniowie szkół położonych w dorzeczu Kaczawy wwieku 12-16 lat. Większość działań projektowych prowadzona będzie w okolicy szkoły macierzystej.

Opis projektu:

Kaczawa przepływająca przez powiat złotoryjski jest mocno zanieczyszczona. Jest realistycznym obrazem nieodpowiedzialnych działań mieszkanców w zakresie dbałości o czystość środowiska naturalnego. Projekt zakłada wdrożenie cyklicznych działań mających na celu poprawę czystości rzeki Kaczawy. Efekt ten zamierzamy uzyskać zwracając uwagę środowiska lokalnego na stan rzeki oraz kształtując wśród młodzieży powiatu złotoryjskiego aktywne postawy proekologiczne. Przy realizacji projektu współpracować będą uczniowie i nauczyciele szkół powiatu złotoryjskiego znajdujących się w pobliżu Kaczawy. Młodzież zbierze wszystkie dostępne informacje o rzece (biologia, geologia, historia), przeprowadzi profesjonalne badania czystości wody w kilkunastu miejscach, opisze i udokumentuje stan fauny i flory. Przeprowadzona zostanie powiatowa akcja sprzątania okolic Kaczawy oraz dokumentacja zebranych śmieci. Zorganizowane zostaną imprezy dodatkowe takie jak biegi przełajowe wzdłuż Kaczawy, konkurs plastyczny 'Przyszłość Kaczawy’. Podsumowaniem wszystkich działań będzie sesja popularnonaukowa, na której młodzież przedstawi wyniki swoich poszukiwań i badań. Sesji towarzyszyć będzie wystawa efektów kilkumiesięcznej pracy uczniów (zdjęcia, okazy tego co pozostało w Kaczawie, rodzaje śmieci, prace plastyczne). Materiały z sesji opracowane zostaną w postaci folderu i widokówek. Realizacja projektu będzie na bieżąco dokumentowana na stronie www projektu . Dotację przeznaczymy na odczynniki i przyrządy do badania czystości wody, orgaznizację imprez, wydanie publikacji i widokówek.

Budżet projektu: 11 400 zł

Dotacja: 6 900 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Edukacja Przyszłości w Złotoryi

Miejscowość: Złotoryja

Ulica, nr domu i lokalu: Wilcza 41

Kod pocztowy i Poczta: 59-500 Złotoryja

Województwo: dolnośląskie

Powiat: złotoryjski

Adres strony internetowej: –

Eko- Kaczawa

Wiśniowa 32, 59-500 Złotoryja, Polska

Więcej