Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Gazetka młodzieżowa - 2006

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom – Pokochaj mnie w Gorzycach

Cel:

Celem projektu jest udostępnienie młodzieży prawa do głosu na łamach lokalnej prasy, w postaci wydawania gazetki młodzieżowej, będącej dodatkiem do prasy ogólnodostępnej na terenie gminy i przyległych powiatów. W gazetce poruszane będę kwestie związane z problematyką dnia codziennego młodzieży w wieku 13-19 lat, których autorem i pomysłodawcą będzie sama młodzież.

Odbiorcy projektu:

Młodzież odpowiedzialna za tworzenie i wydawanie gazetki młodzieżowej wybrana będzie spośród gimnazjalistów i ponadgimnazjalistów szkół z terenu gminy Gorzyce za pośrednictwem informacji o projekcie skierowanej do dyrektorów w/w placówek.

Opis projektu:

Projekt przewiduje włączenie młodzieży z terenu gminy Gorzyce w działalność społeczną i publiczną poprzez utworzenie gazetki młodzieżowej, która będzie stanowiła dodatek do lokalnej prasy. Gazetka zawierać będzie problemy, uwagi i informacje, których autorem będzie młodzież w wieku 13-19 lat. Działania w ramach projektu obejmować będą prace młodzieży w zakresie sporządzania tekstów do gazetki , jak i jej przygotowania techniczne mające na celu kompletne stworzenie gazetki gotowej do publicznego udostępnienia w prasie lokalnej. Efektem projektu będzie czynne uczestnictwo młodzieży w życiu publicznym dzięki możliwości wypowiedzenia się na tematy bezpośrednio dotyczące młodzieży, co wpłynie na pozyteczne zagospodarowanie ich czasu wolnego. Praca nad tworzeniem treści gazetki pozwoli młodzieży na wykazanie się swoimi umiejętnościami literackimi co przyczyni się do ich rozwoju intelektualnego i nauki pracy w zespole. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup kserokopiarki, materiałów papierniczych, obsługę merytoryczną i techniczną związaną z utworzeniem gazetki, będącej comiesięcznym dodatkiem do prasy lokalnej.

Budżet projektu: 11 217 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom – Pokochaj mnie w Gorzycach

Miejscowość: Gorzyce

Ulica, nr domu i lokalu: Kopalniana 29c

Kod pocztowy i Poczta: 44-350 Gorzyce

Województwo: śląskie

Powiat: wodzisławski

Adres strony internetowej: –

Gazetka młodzieżowa

Rybnicka 1, 44-350 Gorzyce, Polska

Więcej