Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Klub Filmowców - 2006

Realizowany przez:

Liceum Ogólnokształcące im. Postańców Śląskich w Bieruniu

Cel:

Pokazanie młodzieży nowoczesnych technik filmowych. Wykorzystanie nowo nabytych umiętności w realizacji filmów dokumentalnych.

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalna.

Opis projektu:

Młodzież będzie realizowała dziennikarskie materiały filmowe tworząc „Kronikę Lokalną”. Poprzez udział w projekcie stanie się aktywną częścią lokalnego środowiska. Udział w projekcie pozwoli pozbyć się wiejskich i małomiasteczkowych kompleksów. Obcując z ludźmi kultury stanie się bardziej otwarta i pewna siebie, dowartościuje się. Uczestnicy przejdą w czasie wakacji podstawowy kurs z zakresu realizacji filmowej. Poprzez zajęcia praktyczne nauczą się, jak tworzyć krótkie materiały filmowe – poczynając od napisania scenariusza, a na zmontowaniu gotowego filmu kończąc. Spędzą interesująco wolny czas – również w czasie roku szkolnego –tworząc własne materiały filmowe. Ukoronowaniem tych działań będzie konkurs na najlepsze realizacje filmowe, który zachęci do angażowania się w projekt. Uczestnicy jako przedstawiciele świata mediów (poniekąd) zyskają na znaczeniu w miejscowym środowisku. Ich działania będą uważnie obserwowane i szeroko komentowane. Młodzież zdobędzie również wiedzę i cenne umiejętności z dziedziny techniki i realizacji filmowej oraz pozna programy komputerowe, które mogą ułatwić jej dalsze kształcenie. Dotacja zostanie wykorzystana na wakacyjne szkolenie młodzieży, zakup kamery video, opiekę nad młodzieża w czasie realizacji materiałów filmowych oraz przemieszczenie się w związku z wykonywaniem zadań związanych z projektem.

Budżet projektu: 43 375 zł

Dotacja: 17 700 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Liceum Ogólnokształcące im. Postańców Śląskich w Bieruniu

Miejscowość: Bieruń

Ulica, nr domu i lokalu: Licealna 17

Kod pocztowy i Poczta: 43-150 Bieruń Stary

Województwo: śląskie

Powiat: bieruńsko-lędziński

Adres strony internetowej: –

Klub Filmowców

Licealna 17A, 43-150 Bieruń, Polska

Więcej