Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Proste słowa – głos znad nitki - 2006

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży w Rucianem-Nidzie

Cel:

Gmina Ruciane-Nida jest środowiskiem typowo małomiasteczkowym, o dużym stopniu bezrobocia wśród młodzieży i doroslych. Występuje brak dostatecznych perspektyw rozwoju i szans na zdobycie i uprawiania atrakcyjnego zawodu. Ze względu na małe możliwości środowiska, młodzież nie ma ciekawych propozycji wykorzystania wolnego czacu, ani korzystania ze stanowisk komputerowych. Projekt przyczyni się do pokonania przedstawionych trudności. Redagowanie artykułów w j. obcych pomoże w zwiększeniu motywacji do nauki języków obcych.
Zdobycie przez uczniów wiadomości i umiejętności z zakresu publicystyki i piśmiennictwa prasowego, poznanie zasad wypowiedzi publicznych, odpowiedzialności za słowo, poznawanie etyki dziennikarskiej, praktyczna nauka obsługi komputerowych programów tekstowych i graficznych, wydawanie lokalnej gazety zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami środowiska, wskazanie młodzieży kierunku rozwoju i perspektyw przyszlego zawodu, rozpowszechnianie nauki j. obcych.

Odbiorcy projektu:

Zadania projektowe przeznaczone są do realizacji dla zainteresowanej mlodzieży gimnazjalnej i pozagimnazjalnej, a odbiorcami efektów ich pracy będą wszyscy uczniowie okolicznych szkół, ich rodzice i pozostali mieszkańcy gminy- blisko 1 500 osób.

Opis projektu:

Praca z młodzieżą skupioną wokół koła redakcyjnego. Rozwój umiejętności posługiwania się sztuką dziennikarską (literatura piękna, formy językowe, publicystyka). Obsługa komputera, w szczególności praca w programie Word i Publisher. Wiedza z zakresu massmediów, technologii składu, wydawania gazety oraz etyki dziennikarskiej. Publikacje dla szerokiego odbiorcy, odpowiedzialność za słowo, kunszt pisarski. Kształtowanie zainteresowań, orientacja zawodowa. Zagadnienie marketingu i reklamy.

Budżet projektu: 11 800 zł

Dotacja: 19 870 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży w Rucianem-Nidzie

Miejscowość: Ruciane-Nida

Ulica, nr domu i lokalu: Polna 2

Kod pocztowy i Poczta: 12-221 Ruciane-Nida

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: piski

Adres strony internetowej: –

Proste słowa – głos znad nitki

Polna 16, 12-220 Ruciane-Nida, Polska

Więcej