Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Showtime - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyjaciół Świątnik Górnych, Świątniki Górne

Cel:

Celem projektu jest zaspokojenie potrzeb twórczości artystycznej, rozwój zdolności i umiejętności: literackich, medialnych, muzycznych, aktorskich, plastycznych, organizacyjnych; nabycie umiejętności autoprezentacji.

Odbiorcy projektu:

W grupie są osoby z bardzo dobrymi ocenami, aktywne, wykazujące się wzorowym zachowaniem, ale również osoby osiągające słabsze wyniki w nauce, mniej udzielające się na forum klasy i szkoły. Sytuacja materialna beneficjentów jest zróżnicowana. Są osoby pochodzące z rodzin majętnych i ubogich. 30 osób w wieku 13-17 lat.

Opis projektu:

Główne działania projektu oparte są na przygotowaniu spektaklu teatralnego realizowanego przez młodzież. Młodzi sami piszą scenariusz z uwzględnieniem swoich preferencji tematycznych i zainteresowań artystycznych. Młodzież oprócz występowania w roli aktorów, przygotowuje oprawę muzyczną, taneczną, plastyczną (scenografia, kostiumy, rekwizyty, plakat). Dzięki projektowi uczy się obsługi technicznej spektaklu (światła, nagłośnienie). Całość trwania projektu młodzież filmuje kamerą cyfrową, po samodzielnym montażu komputerowym powstanie film dokumentalny o projekcie. Prowadzona jest przez młodzież strona internetowa projektu. Głównym wydarzeniem jest zorganizowanie Przeglądu Projektów Programu 'Równać Szanse’ w Centrum Sztuki Współczesnej w Krakowie, w którym bierze udział młodzież z innych projektów. Podczas wakacji 2009 r. młodzież opracuje indywidualne prezentacje na temat swoich planów zawodowych uwzględniając elementy podstaw przedsiębiorczości.

Budżet projektu: 71 000 zł

Dotacja: 50 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Świątnik Górnych, Świątniki Górne

Miejscowość: Świątniki Górne

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Bruchnalskiego 5

Kod pocztowy i Poczta: 32-040 Świątniki Górne

Województwo: małopolskie

Powiat: krakowski

Adres strony internetowej: –

Showtime

Park miejski, K. Bruchnalskiego 35, 32-040 Świątniki Górne, Polska

Więcej