Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kajakiem do wielkiego świata - 2006

Realizowany przez:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy

Cel:

Potrzeby: możliwość atrakcyjnego spędzania wolnego czasu, opanowania nowych umiejętności, otwarcia się na świat, poznania nowych ludzi, nawiązania kontaktów z rówieśnikami z innych miast. Bariery: brak środków finansowych na wypoczynek letni, brak umiejętności samoorganizowania się ludzi, brak zinstytucjonalizowanej oferty uprawiania tutystyki we własnym środowisku, peryferyjność środowiska, marazm społeczny.
Uczestnicy projektu poznają sposoby przygotowywania i prowadzenia kwalifikowanych imprez turystycznych i rekreacyjnych oraz przedsięwzięć środowiskowych i „biznesowych”. Pogłębią wiedzę o regionie Drzewicy i więzi z „małą Ojczyzną”. Nabędą wiedzę i umiejętności w tworzeniu materiałów z zakresu informacji turystycznej, będą potrafili zrzeszać się w organizacje. Odnajdą chęć podejmowania inicjatyw obywatelskich. Poczują się potrzebni i ważni w swoim środowisku. Otworzą się na innych rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Powiększy się skala integracji gminnej społeczności.

Odbiorcy projektu:

Wiek: 15 – 19 lat. Rekrutacja: 1. nabór osób chętnych i zainteresowanych (wolontariat), 2. rozdanie zadań do realizacji w ramach przedmiotów: podstawy przedsiębiorczości, technologia informacyjna oraz wychowanie fizyczne realizowanych w szkole. Miejsce zamieszkania – Drzewica i okoliczne wioski. Dojazd młodzieży: 1. zajęcia na basenie – dowóz młodzieży autokarem, 2. obóz dochodzeniowy – dojazd własny.

Opis projektu:

Cel: aktywizacja i integracja młodzieży szkolnej i społecznosci lokalnej wokół organizowania turystyki kajakowej. Podjęcie inicjatyw wyzwalających przedsiębiorczość i zaangażowanie w promocję i rozwój lokalnego środowiska.
Uczestnicy: nauczyciele i młodzież naszej szkoły oraz ludzie i przeróżne jednostki z okolicy
Działania: zawiązanie organizacji, przeszkolenie ludzi, przygotowanie tras kajakowych, logistyka imprezy (sprzęt, przewodniki, service, atrakcje)
Efekty: stworzenie zalążka stałej bazy do uprawiania turystyki kajakowej
Wykorzystanie dotacji: szkolenia ludzi, reklama, wypożyczenie sprzętu kajakowego

Budżet projektu: 18 000 zł

Dotacja: 58 720 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy

Miejscowość: Drzewica

Ulica, nr domu i lokalu: Staszica 5

Kod pocztowy i Poczta: 26-340 Drzewica

Województwo: łódzkie

Powiat: opoczyński

Adres strony internetowej: –

Kajakiem do wielkiego świata

Stawowa 27, 26-340 Drzewica, Polska

Więcej