Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nasz czas… - 2006

Realizowany przez:

Zespół Szkół Publicznych im. B.Malinowskiego w Osinie

Cel:

Są to uczniowie z 11 miejscowości Gminy Osina, którzy poza szkołą nie mają możliwości rozwoju zainteresowań. Dlatego też projekt zakłada twórcze zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży.Na terenie gminy nie ma innych ośrodków kulturalnych czy naukowych. Ponadto zacieśni współpracę z rodzicami, instytucjami oraz ze szkołą miejską.
Rozbudzanie zainteresowań badawczych poprzez atrakcyjne zajęcia warsztowe, seminaria i terenowe ( obserwacje, zajęcia praktyczne z wykorzystaniem komputera, aparatu cyfrowego, kamery kompasu, ampy). Rozwijanie zamiłowania do nauk matematyczno- przyrodniczych. Umiejetność współpracy z instytucjami. Umiejętność zaprezentowania siebie w środowisku lokalnym oraz przed uczniami z innej szkoły – miejskiej

Odbiorcy projektu:

Grupa 50 uczniów klas I, II gimnazjum z ZSP w Osinie, lat: 13, 14, 15
Sposób rekrutacji: zorganizowanie kilku spotkania, zaprezentowanie pomysłu i zachęcenie do udziału w projekcie ( głównie zachęcenie uczniów dotychczas mało aktywnych).
Miejsce zamieszkania: uczniowie mieszkają w 11 miejscowościach Gminy Osina: Osina, Kikorze, Krzywice, Redło, Redostowo, Bodzęcin, Olchowo, Węgorzyce, Kościuszki,, Węgorza, Przypólsko.
Sposób dojazdu młodzieży na zajęcia: bus szkolny.

Opis projektu:

Projekt dotyczy głównie zagospodarowania czasu wolnego młodzieży wiejskiej z terenu Gminy Osina ,rozbudzenia w nich aspiracji poznawczych i zainteresowania ich naukami ścisłymi. Celem projektu jest kształtowanie aktywnych postaw młodzieży wiejskiej, podnoszenie ich umiejętności społecznych, umiejętność zaprezentowania siebie w innym środowisku. Uczestnicy projektu to uczniowie gimnazjum w Osinie, ich rodzice, nauczyciele, policja, straż pożarna, służba zdrowia, Koło Gospodyń Wiejskich i inni.W realizację projektu będzie włączona aktywnie grupa gimnazjalistów, którzy poprzez warsztaty, seminaria i wędrówki w teren oraz do instytucji lokalnych będą poznawać i rozumieć otaczający nas świat. Praktyczne zajęcia pozwolą na poznanie różnych aspektów wiedzy przyrodniczej. Będą to zajęcia pozalekcyjne, popołudniowe raz w tygodniu po 2 godziny i raz w miesiącu całodniowa wędrówka Przez Gminę Osina przebiega 15 południk, w związku z tym uczniowie przez miesiąc zdobywają wiadomości dotyczące danego miejsca leżącego na 15 południku. Począwszy od Arktyki aż po Antarktydę. Jeden miesiąc to czas na zdobycie informacji o jednym miejscu, oraz umiejętności, które sa potrzebne aby przetrwać w tym środowisku. Po miesiącu pracy pracy wyruszają wraz z nauczycielami i rodzicami w teren (’przypominający’ dane miejsce na terenie gminy np.: tereny piaszczyste to obszar Sahary).Prezentują tam swoje umiejętności niezbędne do życia w tych warunkach. Znaja podstawy samoobrony ,wiedzą jak udzielić pierwszej pomocy itp.Zaprezentują siebie uczniom z innej szkoły oraz społeczności lokalnej:zdjęcia i film z wypraw, mapy i inne przedmioty przez nich wykonane. Dlatego chcielibyśmy zakupić projektor multimedialny, za pomocą którego dzieci będą mogły ukazać efekty swojej pracy.

Budżet projektu: 20 000 zł

Dotacja: 25 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Zespół Szkół Publicznych im. B.Malinowskiego w Osinie

Miejscowość: Osina

Ulica, nr domu i lokalu: Osina 54

Kod pocztowy i Poczta: 72-221 Osina

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: goleniowski

Adres strony internetowej: –

Nasz czas…

Osina 47A, 72-221, Polska

Więcej