Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ogniwa czasu – czyli jak zostać autorem własnego życia - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Chociszewo – Wspólna Przyszłość w Chociszewie

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności w zakresie samodzielnego, twórczego i rozwijającego organizowania wolnego czasu przez grupę młodzieży z Chociszewa i Lutola Suchego do poziomu wysokiego w czasie 18 miesięcy.

Odbiorcy projektu:

Uczestnicy projektu to młodzież pochodząca z miejscowości Chociszewo i Lutol Suchy ucząca się w gimnazjum w Brójcach. Grupa 26 osób w wieku 13-17 lat.

Opis projektu:

Działania w projekcie zmierzają do tego, aby młodzi ludzie potrafili odkrywać, poznawać, rozumieć, pytać, słuchać oraz nauczyć się wykorzystywać wiedzę, która jest bardzo blisko nich, zachować i przekazywać ją innym. Początkowe działania służą integracji grupy i wzbudzeniu w nich ciekawości i chęci odkrywania tajemnic. Poprzez seminaria, warsztaty i wyjazdy poznają wyjątkowość miejsca, w którym mieszkają. Poznając losy ludzi, często wyjątkowe, wplecione w wydarzenia historii, kształtują własne różne umiejętności – od zbierania informacji, rozmawiania z dorosłymi, konstruowania opowieści w sposób słowny i plastyczny, aż do prezentowania samego siebie i efektów swojej pracy. W ramach projektu powstaje Kronika Multimedialna, Internetowa Mapa Losów Mieszkańców Chociszewa (mieszkamy na Ziemiach Odzyskanych), strona on-line, na której są opisy losów ludzi, multimedialne muzeum, galeria zdjęć i filmy. Nawiązywane są kontakty z podobnymi grupami w celu wymiany doświadczeń.

Budżet projektu: 76 350 zł

Dotacja: 50 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Chociszewo – Wspólna Przyszłość w Chociszewie

Miejscowość: Chociszewo

Ulica, nr domu i lokalu: Chociszewo 44

Kod pocztowy i Poczta: 66-304 Brójce

Województwo: lubuskie

Powiat: międzyrzecki

Adres strony internetowej: –

Ogniwa czasu – czyli jak zostać autorem własnego życia

Chociszewo 6, 66-304, Polska

Więcej