Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wiejskie – Młodzieżowe Centrum Bez Barier - 2006

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na rzecz gminy Somianka 'SOMA’ w Somiance

Cel:

Potrzebę braku na terenie gminy miejsca gdzie osoby niepełnosprawne i zdrowe mogą wspólnie, robić coś dobrego dla siebie i innej młodzieży (spotykac się, edukować, poznawać tajniki komputera i Internetu, uczyć się budować strony www, promować na wypracowanej wspólnie stronie oddolne inicjatywy młodzieżowe realizowane nieśmiało w innych wsiach gminy a służące społeczności.
Braku wzorcowego metodycznego miejsca służącego pomocą metodyczną i jako wzór do naśladowania dla innych grup młodzieżowych.
Danie możliwości działania od 1.VI.06 – 31.III.07, 10-osobowej grupie młodzieży ze wsi Wólka dla urochomienia Młodzieżowego Centrum Bez Barier – miejsca wspólnych spotkań i nauki prowadzonego codzienie przez młodzież.
Zapewniajacego równe możliwości uczestnictwa w życiu społecznym i edukacji (spotkaniach, formach sportowych, rekreacyjnych, warsztatach umożliwiających zdobycie nowych umiejętności i wiedzy również przez młodzież niepełnosprawną i wykorzystanie tych umiejętności do wypromowania poprzez ineternet społecznie pożytecznych działań realizowanych przez młodzież na terenie gminy).

Odbiorcy projektu:

Mł. w wieku 13-19 l. (zdrowa i niepełnosprawna fizycznie z terenu29 wsi gm. Som.). Mł. niepełn. będzie dowożona przez sponsora p. S. Łacha z Somianki. Młodzież zdrowa – rowerami swoimi lub bezpłatnie wypożycz. z wypożyczalni rowerów GOK-CAL z Somianki będącej na trasie miejscowości Barcice, Jasieniec, Somianka, Jackowo). W okresie zimy poprosimy naszego sponsora przewoźnika.
Rekrutacja poprzez:
– rozwieszenie w sklepach, szkołach, 6 świetlicach, UG, GOK-CAL 40-plakatów o projekcie;
– dokładną informację przekazywaną 'od domu do domu’;
– transparent;
– bezpośrednie i tel. rozmowy z kolegami.

Opis projektu:

Projekt realizowany będzie przez 10 miesięcy we wsi Wólka Somiankowska, gm. Somianka przez 10 osobową grupę miejscowych wolontariuszy (w tym 3 osoby niepełnosprawne – 2 na wózkach).
Celem projektu jest danie możliwości tej młodzieży na stworzenie wymarzonego przez nich, otwartego codziennie w godz. 16-20 nowego dla gminy integracyjnego miejsca spotkań, dla pięciu różnych edukujących się gr. młodzieżowych i wykorzystanie ich umiejętności do wypromowania poprzez wspólnie wypracowaną stronę internetową, społecznie pożytecznych oddolnych działań młodzieżowych realizowanych we wsiach gminy na rzecz swoich społeczności.
Przewidujemy, że w projekcie będzie brało bezpośrednio 45 osób – młodzieży, w wieku 13-19 lat , w tym 8 młodzieży niepełnosprawnej fizycznie z których 5 będzie dowożonych przez sponsora.
Poza prowadzeniem warsztatów dla grupy uczącej się budowy stron www i zadaniami księgowo – finansowymi zaplanowane w projekcie działania: od współtworzenia projektu, wymalowania pomieszczeń, promocji projektu, pozyskania partnerów, zakupu sprzętu i materiałów, prowadzenia spotkań i warsztatów , koordynowania multimedialną nauką języków, edukacją przez film polski, uaktualnianiem strony www, zbieraniem informacji od innych grup mł.; do zorganizowania i poprowadzenia uroczystego spotkania kończącego projekt – będą prowadzone bezpośrednio przez wolontariuszy z Wólki.
Pieniądze z dotacji przeznaczymy na: zestaw komputerowy z meblami, oprogramowanie, multimedialne kursy języków i akcesoria, tusz do drukarki, książki, instalację Neostrady z abonamentem na rok, utrzymanie domeny, serwer DNS, prenumeratę czasopism, antyramy do wystawy, materiały do zajęć, filmy, nagrody, siatkę i piłkę do gry w siatkówkę, wyżywienie, podróże, prowadzenie konta bankowego i opł. pocztowe.

Budżet projektu: 20 000 zł

Dotacja: 30 520 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na rzecz gminy Somianka 'SOMA’ w Somiance

Miejscowość: Somianka

Ulica, nr domu i lokalu: Somianka Parcele 21

Kod pocztowy i Poczta: 07-203 Somianka

Województwo: mazowieckie

Powiat: wyszkowski

Adres strony internetowej: http://

Wiejskie – Młodzieżowe Centrum Bez Barier

Somianka-Parcele 31, 07-203, Polska

Więcej