Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Gimnazjalny klub miłosników filmu i fotografii - 2006

Realizowany przez:

Gimnazjum nr 1 im kard.Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Jaworzynie Śląskiej

Cel:

Projekt ma na celu utworzenie Klubu Miłośników Filmu i Fotografii , który będzie działał w oparciu o sekcje: miłośników starych filmów ,sekcję młodych fotografów ,sekcję operatorów i montażystów filmowych i sekcję dokumentalistów .Chodzi w nim przede wszystkim o to, aby rozbudzić w dzieciach i młodzieży – zainteresowania sztuką filmową i fotografią .Projekt przewiduje :zorganizowanie warsztatów fotograficznych ,warsztatów filmowych , wyjazdy do kina i na wystawy fotografii, organizację konkursów dla całej społeczności lokalnej.

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalna.

Opis projektu:

Planujemy urządzanie wystaw fotograficznych ,pokazów filmów nakręconych przez młodzież , pokazy czasu i przyczyni się do integracji środowiska, wyrównywania szans w dostępie do kultury wysokiej uczniów z obszarów wiejskich i miejskich .Uczestnikami będą młodzi ludzie z terenu Gminy Jaworzyna Śląska
Zajęcia w ramach projektu będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów i nauczycieli a formy pracy w ogromnej większości będą aktywne – przeważnie warsztatowe. Spodziewane efekty dotyczą przede wszystkim rozwoju indywidualnego każdego z uczestników projektu. Pomysłodawcom chodzi przede wszystkim o to, aby uczeń-uczestnik po zakończeniu projektu zdobył umiejętności odbioru sztuki filmowej ,poznał historię filmu ,dzieła wybitnych twórców .Jednocześnie pragniemy wyposażyć uczestników projektu w podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu filmowania i fotorgafowania .Dotację przeznaczymy na opłacenie instruktorów, organizację wyjazdów do kina ,organizację konkursów,wyposażenie sali filmoweji pracowni filmowej ,urządzenie szkolnej galerii fotografii .

Budżet projektu: 21 420 zł

Dotacja: 14 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Gimnazjum nr 1 im kard.Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Jaworzynie Śląskiej

Miejscowość: Jaworzyna Śląska

Ulica, nr domu i lokalu: Jana Pawła II 16

Kod pocztowy i Poczta: 58-140 Jaworzyna Ślaska

Województwo: dolnośląskie

Powiat: świdnicki

Adres strony internetowej: –

Gimnazjalny klub miłosników filmu i fotografii

Jana Pawła II 12, 58-140 Jaworzyna Śląska, Polska

Więcej