Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Szkolne Koła GIS - 2006

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia w Puchłach

Cel:

Podstawowym celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej poprzez wprowadzenie do szkół średnich i gimnazjalnych dodatkowych zajęć bazujących na nowoczesnych technologiach komputerowych opartych o Systemy Informacji Geograficznej (Geographic Information Systems – GIS).

Odbiorcy projektu:

Projekt jest skierowany do młodzieży gimnazjalnej i licealnej oraz nauczycieli prowadzących pochodzącej z 13 szkół Euroregionu Puszcza Białowieska.

Opis projektu:

GIS są pomocnym narzędziem umożliwiającym aktywne i krytyczne poznawanie związków przyczynowo-skutkowych zachodzących zarówno w środowisku przyrodniczym jak i społeczeństwach. Pomaga rozwinąć umiejętność właściwego stawiania pytań pozwalających zdefiniować obszar badanego problemu, jego twórczego rozwiązywania, modelowania zjawisk i podejmowania odpowiedzialnych decyzji i działań w oparciu o wnioski z przeprowadzonych analiz. Odwołując się do rozporządzenia Ministra Edukacji z dnia 21 maja 2001 roku, określającego zakres podstawowego programu nauczania na poziomie gimnazjum i liceum, GIS może zostać wykorzystany w samodzielnych ćwiczeniach uczniów prowadzonych w ramach lekcji geografii, biologii, historii, wychowania obywatelskiego i informatyki, a także w prowadzeniu zajęć w ramach tzw. ścieżek edukacyjnych z zakresu edukacji ekologicznej, regionalnej oraz obrony cywilnej. Problem w tym, iż szkoły wiejskie nie posiadają ani sprzętu ani oprogramowania aby takie zajęcia prowadzić. Nie są też do tego przygotowani nauczyciele. Działania projektu ukierunkowane są na umożliwienie młodzieży zapoznania się z technikami GIS poprzez praktyczne wykorzystanie otrzymanego od SDP i Firmy ESRI Polska, specjalistycznego oprogramowania (Arc View 9.1) i sprzętu (odbiorniki GPS, palmtopy) przy pracach związanych z poznawaniem otaczającego szkołę środowiska kulturowo-przyrodniczego.

Budżet projektu: 48 585 zł

Dotacja: 20 000 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia w Puchłach

Miejscowość: Puchły

Ulica, nr domu i lokalu: Puchły 62

Kod pocztowy i Poczta: 17-210 Narew

Województwo: podlaskie

Powiat: hajnowski

Adres strony internetowej: –

Szkolne Koła GIS

Puchły 32, 17-210, Polska

Więcej