Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Przygotowani do przyszłości - 2006

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwój Poprzez Działanie w Wyszanowie

Cel:

W związku z reformą szkolnictwa, przed młodzieżą stoi problem nowej matury, a szczególnie przygotowanie prezentacji na dany temat z języka polskiego.Projekt pomoże młodym ludziom przygotować się w sposób fachowy do zdania matury, zarówno poprzez naukę przygotowania prezentacji multimedialnej jak i korzystania z literatury, ciekawych programów edukacyjnych oraz różnych źródeł informacji.Młodzież z naszej wsi ma ograniczony dostęp do zajęć pozalekcyjnych ze względu na dojazd do szkoły, który pochłania im dużo czasu. Udział w kursie informatycznym oraz utworzenie na miejscu w świetlicy biblioteki tradycyjnej połączonej z multimedialną pozwoli im na lepsze przygotowanie się do matury.
Naszym celem jest przygotowanie młodzieży wiejskiej do wykonania samodzielnej prezentacji multimedialnej. Umiejętność tę będą mogli zastosować podczas egzaminu dojrzałości- prezentując swoją pracę. Udział w projekcie pozwoli młodzieży w sposób pożyteczny dla nich samych i dla mieszkańców naszej wsi spędzić czas wolny. Zebranie książek z różnych dziedzin oraz zakup programów edukacyjnych pozwoli na utworzenie biblioteki, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy będą mieli ułatwiony dostęp do edukacji, zarówno tej tradycyjnej jak i komputerowej.

Odbiorcy projektu:

Grupa odbiorców, to młodzież w wieku 13- 18 lat, wszyscy mieszkają w Wyszanowie i dojeżdżają do szkół w Międzyrzeczu Do gimnazjum dowozi ich Gimbus a do szkół ponadgimnazjalnych dojeżdżają autobusem PKS.Rekrutacja odbędzie się poprzez spotkanie z młodzieżą w świetlicy wiejskiej, częściowo takie spotkania już się odbyły, gdyż regularnie spotykamy się z młodzieżą i rozmawiamy o jej problemach i możliwościach ich zaradzenia.

Opis projektu:

Celem projektu jest nauczenie młodzieży jak przygotować prezentację multimedialną.Takie działanie pozwoli im w przyszłości przygotować się w sposób fachowy do zdania matury oraz utworzenie biblioteki tradycyjnej i multimedialnej, gdzie młodzież będzie mogła korzystać z literatury oraz programów komputerowych., co sprawi, że będą mieli dostęp do informacji.Uczestnicy projektu, to młodzież pochodząca z ubogich, wiejskich terenów, gdzie występuje bardzo duże bezrobocie. Nie stać ich , ani ich rodziców na zakup sprzętu komputerowego, czy opłacanie dodatkowych zajęć . Często problemem jest zakup biletu miesięcznego na dojazd do szkoły , a co tu mówić o wyjazdach do kina , czy teatru. Jedynym miejscem, gdzie mogą spędzać czas wolny jest świetlica przy domu strażaka, która co tu mówić jest w opłakanym stanie.Zaplanowane działania to organizacja kursu komputerowego w celu przygotowania młodzieży do samodzielnego przygotowania prezentacji multimedialnej.Temat prezentacji wybiorą sami uczestnicy .Utworzenie biblioteki tradycyjnej i multimedialnej będzi polegało na tym ,iż młodzież ogłosi i przeprowadzi zbiórkę książek wśród mieszkańców naszej miejscowości oraz zostaną zakupione encyklopedie, słowniki oraz edukacyjne programy komputerowe .Nadmieniam ,że już zebraliśmy około 100 różnych pozycji ksiązkowych. Biblioteka będzie znajdowała się w świetlicy wiejskiej i czynna będzie 3 razy w trygodniu. Spodziewamy się, że młodzież , która weźmie udział w projekcie nauczy się dość profesjonalnej obsługi komputera a zaprezentowanie swoich umiejętności poprzez prezentację multimedialną sprawi, że dzięki temu w przyszłości młodzież wiejska odniesie sukces na rynku pracy.Dotację przeznaczymy na zakup programów komputerowych,książek biurek,regałów,materiały biurowe, płyty CD, żywność.

Budżet projektu: 14 400 zł

Dotacja: 8 800 zł

Rocznik: 2006

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwój Poprzez Działanie w Wyszanowie

Miejscowość: Wyszanowo

Ulica, nr domu i lokalu: Wyszanowo 27 A

Kod pocztowy i Poczta: 66-300 Międzyrzecz

Województwo: lubuskie

Powiat: międzyrzecki

Adres strony internetowej: –

Przygotowani do przyszłości

Wyszanowo 17, 66-313, Polska

Więcej