Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Spotkajmy się z kulturą - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Wierzeje w Wierzycach

Cel:

Projekt 'Spotkajmy się z Kulturą’ jest przeznaczony dla 25 młodych ludzi w wieku 13-19 lat zamieszkałej gminę Łubowo, w celu zaspokojenia potrzeb jakie wynikły z przeprowadzonej dziagnozy społecznej.

Odbiorcy projektu:

Uczestnicy tego projektu to młodzież zamieszkująca gminę Łubowo, zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Pochodzi ona z jednego środowiska, doskonale się zna, jest na podobnym poziomie materialnym, emocjonalnym i kulturowym. W trakcie trwania projektu ujawnią się jej cechy indywidualne i predyspozycje.

Opis projektu:

Projekt 'Spotkajmy się z kulturą’, został pomyślany jako szereg spotkań – warsztatów z elementami jakie tworzą dziedzictwo rodzinne, teatru czy filmu. Główna oś projektu to dążenie młodych ludzi do przekazania innym odbiorcom historii jakie uda im się zebrać wśród swoich rodzin, sasiadów czy miejscu zamieszkania, i opisać. Młodzi poszukują dogodnej dla siebie formy ekspresji i przekazu tej opowieści. Jest to teatr, fotografia, film. Aby móc realizować te przedsięwzięcia do głównej osi projektu dołożone są zajęcia dodatkowe w postaci warsztatów aktorskich i operatorskich. Wszystkie poznawane po kolei techniki, uzupełniają się i sumują w postaci spektakli w Domu Kultury i Gimnazjium w Łubowie, w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie, wystawie fotograficznej czy filmie – reportażu z realizacji projektu. Jednak młodzi ludzie wkładają ogrom pracy nie tylko w poznanie nowych zawodow, technik czy umiejętności, ale są twórcami i organizatorami tych przedsięwzięć. Uczy się planować spotkania, spektakle, wystawy.

Budżet projektu: 62 685 zł

Dotacja: 50 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Wierzeje w Wierzycach

Miejscowość: Wierzyce

Ulica, nr domu i lokalu: Wierzyce 65

Kod pocztowy i Poczta: 62-262 Falkowo

Województwo: wielkopolskie

Powiat: gnieźnieński

Adres strony internetowej: –

Spotkajmy się z kulturą

Osiedle Kolonia 27, 62-262 Wierzyce, Polska

Więcej