Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wyskocz z kapci! - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Potęga Lasu w Twardogórze

Cel:

Celem projektu jest nabycie przez młodzież umiejętności wyboru działań przydatnych do osiągania życiowych celów, pokonywania trudności, integracji i pracy w grupie, nawiązywania relacji społecznych i autoprezentacji.

Odbiorcy projektu:

Młodzież pochodząca z terenu gminy Twardogóra, średnio zamożna i uboga, często z patologicznych bądź niepełnych rodzin, o zróżnicowanym potencjale intelektualnym, mało zintegrowana ze środowiskiem zewnętrznym. Likwidacja jednej ze szkół potęguje to zjawisko i powoduje wycofanie.

Opis projektu:

Młodzież przede wszystkim pragnie wyjść z domu i przeprowadzić cykl nowatorskich działań na rzecz swojej społeczności. W tym celu są prowadzenie w sołectwach działania ujęte w cykl pod hasłem 'Objazdówka – daj coś z siebie innym’. Działania te będą kontynuowane w zakładanym młodzieżowym klubie, mającym zachęcać młodych do aktywizacji poprzez możliwość wykorzystania swojego potencjału. Młodzież zajmuje się m.in. ogrodnictwem, przetwórstwem, kulinariami oraz zasadami savoir vivre. Zajęcia survivalu mają na celu grupową integrację, przełamywanie barier, poznanie swych słabych i mocnych stron, wzmocnienie wiary we własne siły i pokonywanie słabości oraz naukę praktycznych umiejętności. Poprzez wyjazdy edukacyjne młodzież zdobywa umiejętności np. poruszania się po urzędach i instytucjach, uczy się załatwiania spraw formalnych, poznaje kompetencje urzędów. Wydanie mini-poradnika 'Twardogórski survival’ ułatwi innym pozbycie się 'kapci’.

Budżet projektu: 128 200 zł

Dotacja: 50 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Potęga Lasu w Twardogórze

Miejscowość: Twardogóra

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Stefana Batorego 5

Kod pocztowy i Poczta: 56-416 Twardogóra

Województwo: dolnośląskie

Powiat: oleśnicki

Adres strony internetowej: –

Wyskocz z kapci!

Wrocławska 18, 56-416 Twardogóra, Polska

Więcej