Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pierwszy krok w lepszą przyszłość! - 2005

Realizowany przez:

Młodzieżowy Klub z -orz-a w Goworowie

Cel:

Realizacja projektu zaowocuje w powstanie miejsca, gdzie młodzież po obowiązkowych zajęciach szkolnych będzie z dobywać na warsztatach: dodatkowe praktyczne umiejętności obsługi komputera i programów komputerowych oraz wykorzystywania na bieżąco zdobytych umiejętności dla potrzeb nie realizowanego jeszcze na terenie gminy zadania, jakim jest promocja naszej małej, atrakcyjnej turystycznie gminy. Chcemy wyszukać miejsca, które są ciekawe, chowają w sobie legendy, historię, piękną przyrodę, aby poznali je nasi rówieśnicy, rodzice, a także turyści przebywający u nas, i zachęcić kolejnych do zagoszczenia w naszej gminie poprzez opracowanie i wyprodukowanie informatorów turystycznych w postaci płyt CD, strony internetowej, folderów. Po wytyczonych szlakach zorganizujemy rajdy rowerowe dla dzieci, młodzieży, naszych rodziców, mieszkańców gminy, zaproszonych Vipów.

Odbiorcy projektu:

4 członków grupy młodzieżowej, 40 uczniów gimnazjum w Goworowie, 20 uczniów szkoły średniej z Zespołu Szkół w Goworowie, 15 uczniów z filii gimnazjum w Pasiekach, 32 uczniów z filii gimnazjum w Kunine, 55 uczestników zajęć edukacyjnych objętych projektem.
Pośredni: 50 osób przeczyta informację na stronie internetowej http://goksir.goworowo.pl, 100 osób obejrzy zapis na płycie CD, 300 osób obejrzy foldery promocyjne, 3 wolontariuszy z grupy Młodzi Społecznicy z Somianki.

Opis projektu:

Nasz projekt jest odpowiedzią na potrzeby naszych rówieśników (50 osób), którzy uczęszczają do szkół gimnazjalnych i szkół średnich na terenie naszej gminy i powiatu. Większość z nas nie posiada komputera w domu, a pracownie komputerowe w szkołach są czynne tylko „od – do’, zaś jedynym miejscem ogólnodostępnym, gdzie można skorzystać z komputera czy Internetu jest Gminne Centrum Informacji przy GOKSiR w Goworowie. Jedynym mankamentem jest oprogramowanie stosowane w GCI (Linux), a właściwie nieadekwatne do wymagań i najczęściej stosowanego w szkołach, zakładach pracy. O naszych działaniach będziemy informowali nasze społeczeństwo. Do „Tygodnika Ostrołęckiego’ zwrócimy się o patronat medialny. Wyprodukowane foldery chcemy udostępnić szkołom, instytucjom działającym na naszym terenie i w sąsiednich gminach, oraz poprzez uczestniczenie w imprezach kulturalnych, gdzie zorganizujemy swoje stoisko. Projekt realizować będą grupy młodzieżowe, które swoją bazę będą mieli w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Goworowie i korzystali ze sprzętu GCI. Aby zrealizować zaplanowane działania niezbędne jest zakupienie fachowego oprogramowania typu: Corel. Microsoft Office, tusz do drukarki oraz papier. Po wykonaniu tych działań następnym krokiem będzie uatrakcyjnienie ścieżek rowerowych. Na kontynuację i wsparcie kolejnych etapów będziemy występowali z wnioskami do ogłaszanych programów przez fundacje i instytucje publiczne.

Budżet projektu: 12 849 zł

Dotacja: 4 300 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Młodzieżowy Klub z -orz-a w Goworowie

Miejscowość: Goworowo

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna10

Kod pocztowy i Poczta: 07-440 Goworowo

Województwo: mazowieckie

Powiat: ostrołęcki

Adres strony internetowej: –

Pierwszy krok w lepszą przyszłość!

Dulczewskiego 22, 07-440 Goworowo, Polska

Więcej