Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ocalić od zapomnienia - 2005

Realizowany przez:

Gimnazjum w Zieleniu

Cel:

Celem projektu jest uświadomienie młodzieży znaczenia znajomości historii, tradycji i zwyczajów swojego regionu, rozbudzenie poczucia dumy z przynależności do społeczności lokalnej. Doskonalenie umiejętności posługiwania się językami obcymi, stosowania technologii informacyjnej w praktyce. Zajęcia będą sprzyjały aktywności młodzieży i ich współpracy z nauczycielami i środowiskiem (Koło Gospodyń Wiejskich, biblioteki).

Odbiorcy projektu:

W większości działań projektu aktywnie uczestniczyć będzie 40 uczniów, a zaangażowanych w niektórych działaniach – dodatkowo 18 uczniów.

Opis projektu:

W projekcie będą brali udział uczniowie gimnazjum zamieszkali na terenie Gminy Wąbrzeźno. Uczestnicy projektu będą zbierali informacje dotyczące życia codziennego swoich dziadków i pradziadków. Zebrane informacje (nagrane wywiady, zdjęcia, opisy zwyczajów) zostaną opracowane w formie prezentacji multimedialnej, która będzie przekazana do bibliotek szkolnych i centrów multimedialnych powiatu wąbrzeskiego. Projekt będzie wstępem do powstania Stowarzyszenia przyjaciół Zielenią, które kontynuowałoby podjęte działania edukacyjne i wychowawcze. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup aparatu cyfrowego i dyktafonu, przeprowadzenie szkoleń z zakresu tworzenia prezentacji multimedialnych i podstaw dziennikarstwa oraz wyjazd uczestników do Książnicy Kopernikańskiej i Muzeum Etnograficznego w Toruniu oraz Skansenu w Stanisławkach (wieś oddalona od Zielenią o 14 km).

Budżet projektu: 10 820 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum w Zieleniu

Miejscowość: Zieleń

Ulica, nr domu i lokalu: Zieleń 56

Kod pocztowy i Poczta: 87-200 Wąbrzeźno

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: wąbrzeski

Adres strony internetowej: –

Ocalić od zapomnienia

Zieleń 15, 87-200, Polska

Więcej