Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wołów – tu w tym mieście wszystko się zaczęło - 2005

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Wołowie

Cel:

uświadomienie uczniom poczucia własnej wartości i wartości miejsca, z którego wyrastają, wykształcenie w nich umiejętności odnajdywania własnego miejsca w lokalnym społeczeństwie i służenia wspólnocie.

Odbiorcy projektu:

bezpośrednio: 100, pośrednio: pozostali uczniowie.

Opis projektu:

Opracowany zostanie materiał historyczny o najważniejszych zabytkach, wydarzeniach i procesach zachodzących w mieście. Będzie zdobywany wszelkimi dostępnymi środkami (archiwa państwowe, biblioteki, publikacje, zasoby internetowe, źródła historyczne z archiwów niemieckich). Będziemy prowadzić korespondencję z ośrodkami archiwistycznymi za granicą. Młodzież będzie prowadziła na szeroką skalę akcję docierania do źródeł historycznych, które będziemy wspólnie analizować, tłumaczyć, stawiać hipotezy i wyciągać wnioski.

Trzon projektu będziemy realizować w 14 grupach (4-5 osobowych), każda grupa będzie odpowiedzialna za opracowanie obszaru historycznego (zadanie A) oraz wytworzenie fragmentu modelu makiety (zadanie B). Pomagać będą nam pracownicy naukowi wyższych uczelni wrocławskich, Urzędu Konserwatora Zabytków, Starostwa Powiatowego i Gminy. Przeprowadzimy warsztaty w zakresie technik budowy makiet i modelowania, fotografii cyfrowej i prezentacji multimedialnej. Będą nas wspomagali modelarze, plastycy i pracownicy specjalistycznej firmy FELSDEKOR. Opracowania będą materiałem wyjściowym do zbudowania makiety barokowego miasta na podstawie najstarszej zachowanej ryciny Fryderyka Bernarda Wernera z 1759 roku.

Zgromadzony materiał historyczny i makieta będą swoistym pomnikiem dla całej lokalnej społeczności. Będzie je można wykorzystać na lekcjach historycznych oraz w innych działaniach, których celem będzie rozwijanie pozytywnej tożsamość regionu. Na bazie opracowanych materiałów historycznych będziemy chcieli opublikować multimedialny przewodnik turystyczny po Wołowie.

Budżet projektu: 47 250 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Wołowie

Miejscowość: Wołów

Ulica, nr domu i lokalu: Komuny Paryskiej 18

Kod pocztowy i Poczta: 56-100 Wołów

Województwo: dolnośląskie

Powiat: wołowski

Adres strony internetowej: –

Wołów – tu w tym mieście wszystko się zaczęło

Komuny Paryskiej 15, 56-100 Wołów, Polska

Więcej