Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Przewodnik Turystyczny Gminy Gidle - 2005

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty i Kultury Alfa w Gidlach

Cel:

rozbudzenie potrzeb, aspiracji i zainteresowań uczniów poprzez ich uczestnictwo w organizowanych przez szkołę warsztatach edukacyjnych, związanych z promocją własnego regionu.

Odbiorcy projektu:

bezpośrednio: 40 osób.

Opis projektu:

Uczniowie zainteresowani udziałem w zajęciach pozalekcyjnych i warsztatach przygotowujących ich do działalności promocyjnej i reklamowej będą uczestniczyć w specjalnie dla nich zorganizowanym cyklu spotkań i warsztatów. Prowadzić je będą zaproszeni goście – eksperci z różnych dziedzin aktywności zawodowej, związanej ściśle z reklamą i promocją. Planujemy warsztaty fotograficzne, zajęcia prowadzone przez dziennikarza prasowego (także wycieczka do redakcji), spotkanie z osobami odpowiedzialnymi za promocję gminy. Bazując na wiedzy przekazanej im na takich zajęciach, a także wykorzystując doświadczenia z pracy nad projektami edukacyjnymi, uczniowie podjęliby samodzielną pracę w grupach. Jej celem byłoby przygotowanie roboczego folderu, reklamującego walory turystyczne i krajoznawcze Gidel i okolic.
Umiejętność promocji i reklamy jest w dzisiejszym świecie cechą niezwykle cenną i pożądaną. Gmina Gidle, bogata w zabytki kulturowe i przyrodnicze, lecz wciąż niedostatecznie zbadana i wypromowana pod kątem walorów krajoznawczo – turystycznych, jest doskonałym materiałem do przeprowadzenia prac badawczych przez uczniów, by w końcowym rezultacie – udokumentować je w postaci Informatora po Ziemi Gidelskiej. Będą więc mieli okazję wzbogacić swoje doświadczenia, poszerzyć wiedzę i zainteresowania, a w rezultacie końcowym – przedstawić zebrany materiał lokalnej społeczności w postaci przewodnika.

Budżet projektu: 10 645 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty i Kultury Alfa w Gidlach

Miejscowość: Gidle

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 7

Kod pocztowy i Poczta: 97-540 Gidle

Województwo: łódzkie

Powiat: radomszczański

Adres strony internetowej: –

Przewodnik Turystyczny Gminy Gidle

Cmentarna 4, 97-540 Gidle, Polska

Więcej