Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ekologiczne działania zamiast narzekania - 2005

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Radlinie

Cel:

rozwinięcie aktywności młodzieży i jej zainteresowania przyrodą i ekologią, zachęcenie jej do działań na rzecz środowiska i społeczeństwa miasta, zapewnienie młodzieży aktywnego wypoczynku i wolnego czasu poprzez działania twórcze i eksploracyjne.

Odbiorcy projektu:

bezpośrednio: 45, pośrednio: 300 osób.

Opis projektu:

Zorganizowanie konferencji i warsztatów w grupach tematycznych, które mają nauczyć twórczego myślenia, planowania i inwencji, sesja z udziałem przedstawicieli Urzędu Miasta, zakładów pracy i nadleśnictwa, która powinna dać przeświadczenie o możliwości wpływania na otaczająca nas rzeczywistość i odpowiedzialności za jej kształt, przeprowadzone wspólnie z harcerzami i mieszkańcami sprzątanie parku i happening przyczyni się do integracji środowiska i zachęci do dalszej współpracy, wycieczki i biegi ekologiczne mające na celu upowszechnienie wiedzy przyrodniczej, przygotowany przez uczniów folder 'Zielony Radlin’ oraz festyn ekologiczny pozwolą włączyć społeczność lokalną do wspólnych działań. Efektem finalnym i trwałym, do którego wkład finansowy zgłosiły władze miasta i nadleśnictwo (załącznik), będzie utworzenie w parku edukacyjno -przyrodniczej ścieżki, służącej wszystkim szkołom i mieszkańcom, nad którą opiekę roztaczaliby uczniowie z Klubu Młodego Ekologa.

Budżet projektu: 30 530 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Radlinie

Miejscowość: Radlin

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Mariacka 9

Kod pocztowy i Poczta: 44-310 Radlin

Województwo: śląskie

Powiat: wodzisławski

Adres strony internetowej: –

Ekologiczne działania zamiast narzekania

Mjra Iwanowicza Rogozina 83, 44-310 Radlin, Polska

Więcej