Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Życie jak teatr - 2005

Realizowany przez:

Młodzieżowa Grupa Zwyczajni w Świnnej

Cel:

stworzenie objazdowego teatru amatorskiego, który skupi naszych rówieśników zainteresowanych tą formą spędzania wolnego czasu oraz da dzieciom i młodzieży z rodzin ubogich szansę uczestnictwa w nowej formie zajęć kulturalnych.

Odbiorcy projektu:

bezpośrednio: 50, pośrednio: 500 osób.

Opis projektu:

Zorganizujemy Turniej Młodych Talentów Aktorskich, (kilkuosobowe grupy młodzieży z każdej wsi i chętne osoby indywidualne), który pozwoli na wyłonienie zasadniczego trzonu naszego teatru. Planujemy minimum trzy wyjazdy na spektakle teatralne (ponad 90% naszych rówieśników z terenu naszej gminy nigdy nie była w teatrze). Będzie to zarazem nagroda dla uczestników Turnieju Młodych Talentów Aktorskich, a także możliwość bezpośredniego przyjrzenia się grze aktorskiej prawdziwych aktorów -artystów. Kolejny element projektu to przygotowanie sztuki teatralnej i wystawianie jej w formie teatru objazdowego w każdej z sześciu miejscowości wchodzącej w skład naszej gminy. Do tego celu wykorzystamy sale w budynkach Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki temu remizy staną się choć przez pewien czas wiejskimi centrami kultury. Sami zamierzamy przygotowywać stroje dla aktorów oraz scenografię, co pozwoli na wykazanie swoich talentów naszym rówieśnikom uzdolnionym plastycznie.
Główny efekt to jednak nowy sposób na zagospodarowanie wolnego czasu i bliższe poznanie nowych kolegów i koleżanek, czyli tzw. integracja środowiska dzieci i młodzieży z naszej gminy. Wystawione spektakle teatralne będą pierwszymi jakie zagoszczą w naszej gminie, poza teatrami o wymowie ant-uzależnieniowej, które już nieco się „przejadły

Budżet projektu: 10 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Młodzieżowa Grupa Zwyczajni w Świnnej

Miejscowość: Świnna

Ulica, nr domu i lokalu: Świnna

Kod pocztowy i Poczta: 34-331 Świnna

Województwo: śląskie

Powiat: żywiecki

Adres strony internetowej: http://

Życie jak teatr

Wspólna 55, 34-331 Świnna, Polska

Więcej