Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodość i książka - 2005

Realizowany przez:

Klub Czytelników Dobrej Książki przy Publicznym Gimnazjum w Strzelcach Małych

Cel:

rozwinięcie literackich zdolności uczniów – klubowiczów, którzy są zdeklarowanymi miłośnikami literatury. Klub, który jest obszarem ich działania, daje możliwość wymiany doświadczeń i wspólnego przeżywania literackich przygód.

Odbiorcy projektu:

bezpośrednio: 30 osób (uczniowie).

Opis projektu:

W tym roku szkolnym jedną z powtarzających się propozycji złożonych przez uczniów było wspólne przedsięwzięcie wszystkich członków klubu polegające na napisaniu i wydaniu książki.
Klub Czytelników Dobrej Książki rozpoczął swą działalność w odpowiedzi na wyraźne sygnały uczniów, którzy nie chcieli się ograniczać jedynie do czytania i analizowania lektur na lekcjach języka polskiego. Zamiarem grupy założycielskiej klubu było także poprawienie czytelnictwa wśród kolegów, którzy na czytanie zapatrują się negatywnie, a wszelkie rozmowy na ten temat kończą się ironicznymi puentami. Już po jednym semestrze działania klubu wydaje się zmieniać zdanie niektórych uczniów na temat czytania. Okazało się bowiem, że z prośbą o przyjęcie do kluby przychodzą nawet ci, którzy nie są „prymusami

Budżet projektu: 8 500 zł

Dotacja: 6 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Klub Czytelników Dobrej Książki przy Publicznym Gimnazjum w Strzelcach Małych

Miejscowość: Strzelce Małe

Ulica, nr domu i lokalu: StrzelceMałe

Kod pocztowy i Poczta: 97-515 Masłowice

Województwo: łódzkie

Powiat: radomszczański

Adres strony internetowej: –

Młodość i książka

Strzelce Małe 30A, 97-515, Polska

Więcej