Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Team G – Trasa Edukacyjnej Aktywności Młodych Gimnazjalistów - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Udanin w Udaninie

Cel:

Celem projektu jest zorganizowanie 18-miesięcznych warsztatów praktycznych zgodnych z potrzebami, pasjami młodzieży, by dalszy wybór drogi kształcenia, drogi zawodowej rzutujący na całe życie był świadomy i satysfakcjonujący.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu jest młodzież (dziewczęta i chłopcy) obecnie klas I i II Gimnazjum w Ujeździe Górnym. Jest to młodzież z rodzin popegerowskich Gminy Udanin, pochodząca ze wszystkich 19 Sołectw. Około1/3 młodzieży pochodzi z rodzin utrzymujących się z pracy na roli. W projekcie bierze udział 56 osób.

Opis projektu:

W związku ze zdiagnozowanymi potrzebami młodzieży z Gimnazjum w Ujeździe Górnym zaplanowano zorganizowanie cyklu zajęć warsztatowych poświęconych technice, mechanice i informatyce z odpowiednio przygotowanymi trenerami. Udział w zajęciach cyklicznych umożliwia dalszy rozwój zainteresowań, zdolności i talentów, co w efekcie znajduje odzwierciedlenie w wyborze właściwej drogi kształcenia, a także przyszłości zawodowej. Działania projektowe składają się z następujących etapów: I.’Śladmi Einsteina – fizyka na wesoło’- cykl zajęć opierający się na wykonywaniu doświadczeń oraz eksperymentów. II 'Młody technik’ – cykl zajęć polegający na projektowaniu z wykorzystaniem technologii informatycznych. III 'Młody mechanik’ – cykl zajęć dotyczący samodzielnego złożenia pojazdu 'gokart’. Przez cały czas trwania projektu funkcjonuje Grupa Medialna, w której zainteresowane osoby dbają o promocję projektu, pisanie artykyłów, tworzenie plakatów, kroniki, układu choreograficznego, organizowanie wyjazdów.

Budżet projektu: 50 324 zł

Dotacja: 37 200 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Udanin w Udaninie

Miejscowość: Udanin

Ulica, nr domu i lokalu: Udanin 86b

Kod pocztowy i Poczta: 55-340 Udanin

Województwo: dolnośląskie

Powiat: średzki

Adres strony internetowej: –

Team G – Trasa Edukacyjnej Aktywności Młodych Gimnazjalistów

Udanin 97, 55-340, Polska

Więcej