Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Szkolny Klub Filmowy Stop-klatka - 2005

Realizowany przez:

Liceum Ogólnokształcące w Psarach

Cel:

rozwijanie zainteresowań młodzieży, zagospodarowanie w pożyteczny sposób czasu wolnego.

Odbiorcy projektu:

bezpośrednio: 20 uczniów szkoły oraz cała młodzież miejscowa, pośrednio: pozostali mieszkańcy.

Opis projektu:

Klub jest formą zagospodarowania wolnego czasu młodzieży. Psary są małą miejscowością, w której nie ma zbyt wielu miejsc rozrywki. Najbliższe kino znajduje się 25 kilometrów stąd. Planowane działania Klubu to projekcje filmów, dwa razy w miesiącu, dyskusje po projekcji filmów. Efektem utworzenia Klubu będzie rozwijanie zainteresowań młodzieży, zagospodarowanie w pożyteczny sposób czasu wolnego.
Ustalając z młodzieżą repertuar proponować im będziemy między innymi filmy związane z Górnym Śląskiem. W miarę możliwości starać się będziemy o zaproszenie ludzi filmu związanych z naszym regionem, historyków i miłośników Ziemi Lublinieckiej. Dzięki istniejącym kontaktom między naszą szkołą a instytucjami kulturalnymi m. in. w Krakowie planujemy wyjazdy do kina i spotkania z aktorami. W ramach prac Klubu planujemy także naukę kręcenia filmów i realizację kilku krótkich etiud. Nasi uczniowie mają już w tej dziedzinie osiągnięcia — nakręcili reklamówkę szkoły, która zrobiła furorę na powiatowych Targach Edukacyjnych

Budżet projektu: 8 960 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Liceum Ogólnokształcące w Psarach

Miejscowość: Psary

Ulica, nr domu i lokalu: Główna 91

Kod pocztowy i Poczta: 42-287 Lubsza

Województwo: śląskie

Powiat: lubliniecki

Adres strony internetowej: –

Szkolny Klub Filmowy Stop-klatka

Główna 72, 42-287 Psary, Polska

Więcej