Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zwierciadło czasu - 2005

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Ujsoły w Ujsołach

Cel:

przybliżenie młodzieży tajników techniki cyfrowej oraz możliwości obróbki starych zdjęć.

Odbiorcy projektu:

bezpośrednio: 25, pośrednio: 500 osób.

Opis projektu:

Nasz projekt polegał będzie na zorganizowaniu cyklu spotkań z fotografią i historią. Pragniemy połączyć tradycję z nowoczesnością, a kanwą tych spotkań będzie historia naszej gminy opowiedziana za pomocą starych fotografii leżących gdzieś w szufladach , a obrazujących czas, który minął; wydarzenia ważne – powodzie, budowę kościoła czy szkoły ale także zwykłe codzienne życie mieszkańców od początku XX wieku aż po czasy współczesne. Zebrane fotografie zostaną poddane obróbce komputerowej i zestawione z fotografiami z życia współczesnego wykonanymi w technice cyfrowej.
Projekt realizowany będzie przez młodzież z pierwszej klasy Gimnazjum w Ujsołach, która pracować będzie pod kierunkiem nauczyciela historii oraz fotografa. Efektem projektu będzie wystawa zebranych zdjęć, która zostanie udostępniona do zwiedzania dla wszystkich mieszkańców gminy. Dodatkowo, najbardziej cenne z historycznego punktu widzenia fotografie zostaną wykorzystane do przygotowania i wydania albumu pod tytułem „Zwierciadło czasu czyli Ujsoły na starych fotografiach

Budżet projektu: 9 780 zł

Dotacja: 5 500 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Ujsoły w Ujsołach

Miejscowość: Ujsoły

Ulica, nr domu i lokalu: Gminna 1

Kod pocztowy i Poczta: 34-371 Ujsoły

Województwo: śląskie

Powiat: żywiecki

Adres strony internetowej: –

Zwierciadło czasu

Księdza Piotrowskiego 33, 34-371 Ujsoły, Polska

Więcej