Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Szukamy metody na polubienie nauk ścisłych. - 2005

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Kunice – Świetlica Wiejska w Kunicach

Cel:

przełamanie bariery lęku odczuwanej przez większość uczniów związanego z nauką przedmiotów ścisłych, nauka samodzielnego przeprowadzania doświadczeń na podstawie obserwacji własnych opartych na przykładach wziętych z życia.

Odbiorcy projektu:

bezpośrednio: 20 uczniów, pośrednio: mieszkańcy gminy.

Opis projektu:

Zamierzamy zorganizować zajęcia z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (matematyka, chemia, fizyka biologia) i prowadzić je w sposób niekonwencjonalny, odbiegający od prowadzonych w szkołach. Utworzymy „Koła młodych odkrywców i badaczy’ przy świetlicach wiejskich. Zakładamy, że uczestnicy projektu będą samodzielnie przeprowadzali doświadczenia. Projekt adresujemy głównie do młodzieży gimnazjalnej i szkół ponad gimnazjalnych z terenu gminy Kunice, ponieważ jest ona uzależniona od dowozu organizowanego przez gminę Kunice jak również od środków komunikacji publicznej. Ten czynnik nie pozwala młodzieży na udział w kołach zainteresowań w szkołach. Innym istotnym powodem jest brak możliwości finansowych rodziców na korepetycje czy inne zajęcia lub wjazdy naukowe, które pomogłyby im w lepszym zrozumieniu dla większości trudnego materiału i przełamaniu bariery niechęci do nauki przedmiotów ścisłych. Planujemy zorganizować: warsztaty w laboratoriach – chemia pomaga nam pić zdrową wodę, oddychać czystym powietrzem, obliczyć dopuszczalne ilości zanieczyszczeń. Zajęcia 'matematyka na wesoło’, 'czy możemy się sprzeciwić prawom fizyki?’. Chcemy poznać pracę zakładów związanych z naszym codziennym życiem (wodociągi, gazownia, inspekcja ochrony środowiska, wysypiska odpadów). Wypracowane przez nas wnioski przekażemy naszym rodzicom władzom wsi i gminy.

Budżet projektu: 11 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Kunice – Świetlica Wiejska w Kunicach

Miejscowość: Kunice

Ulica, nr domu i lokalu: Słoneczna 11

Kod pocztowy i Poczta: 59-216 Kunice

Województwo: dolnośląskie

Powiat: legnicki

Adres strony internetowej: –

Szukamy metody na polubienie nauk ścisłych.

Polna 8, 59-216 Kunice, Polska

Więcej