Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Na tropie tajemnic świata - 2005

Realizowany przez:

Klub Młodzieżowy Szacunek w Snowidzy

Cel:

zdobywanie wiedzy z zakresu astronomii i jej praktyczne wykorzystanie w celu utrwalenia wiadomości.

Odbiorcy projektu:

młodzież w wieku 12-16 lat oraz 17-22 lat.

Opis projektu:

Podczas festynu z okazji powitania lata przeprowadziliśmy wystawę, na której były prezentacje komputerowe o wszechświecie, wystawa prac dzieci i wieczorne obserwacje Księżyca. Podczas przeprowadzonych na wakacje obserwacji zobaczyliśmy już Saturn, Wenus i Księżyc. Chcemy kontynuować nasze działania i zrealizować zaplanowane wcześniej plany, wśród których jest dalsze wytrwałe pogłębianie wiedzy na temat wszechświata i organizowanie wspólnych wieczornych obserwacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Posiadamy już podstawową wiedzę z tej dziedziny nauki i dlatego będziemy uważniej spoglądać na niebo. Sprawdzimy barwy, jasności gwiazd i zapoznamy się z gwiazdozbiorami. Zorganizujemy obserwacje połączone z festynem w naszej wsi adresowane do wszystkich mieszkańców naszej gminy. Podczas festynu ludność będzie mogła oglądnąć wystawę dzieci i młodzieży poświęconą astronomii. Utworzymy mini stację kosmiczną ,,Melmak”, przy której dzieci będą się wspaniale bawić.

Nasz program obejmuje usamodzielnienie obserwatora. Stopniowe zdobywanie wiedzy i jej praktyczne wykorzystanie w celu utrwalenia wiadomości. Dodatkowo każdy miłośnik dostanie i założy dziennik obserwacyjny, w którym będzie zapisywał dzień i program zajęć, godzinę obserwacji i zaobserwowane zjawisko. W celu sprawdzenia wiedzy uczestników zorganizujemy konkurs plastyczny dla dzieci o wszechświecie pt. 'Ufoludek’ i teoretyczno – praktyczny adresowany do młodzieży pt. 'Odkrywcy wszechświata’.

Budżet projektu: 8 196 zł

Dotacja: 5 200 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Klub Młodzieżowy Szacunek w Snowidzy

Miejscowość: Snowidza

Ulica, nr domu i lokalu: Snowidza

Kod pocztowy i Poczta: 59-407 Mściwojów

Województwo: dolnośląskie

Powiat: jaworski

Adres strony internetowej: –

Na tropie tajemnic świata

Snowidza 83, 59-406, Polska

Więcej