Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Gra o przyszłość - 2008

Realizowany przez:

Fundacja Odnowa Wsi w Malechowie

Cel:

Celem projektu jest przygotowanie młodzieży do lepszego startu w dorosłe życie przez wyposażenie ich w umiejętności: aktywnego i twórczego uczenia się; rozwijania wyobraźni; mówienia i słuchania, tworzenia wizerunku.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z rodzin pełnych oraz rozbitych trwale i czasowo. Rozbicie rodzin jest wynikiem emigracji zarobkowej jednego lub dwojga rodziców. Frustracje młodzieży pogarsza trudna sytuacja ekonomiczna w domu. W szkole młodzież funkcjonuje na pograniczu normy z trudnościami emocjonalnymi i edukacyjnymi. W projekcie bierze udział 25 osób.

Opis projektu:

Celem projektu jest przygotowanie młodzieży do twórczego życia i uczenia się. W ramach projektu powstaje pięć zespołów (Czajarni, od czajić – rozumieć, pojmować) skupionych wokół pięciu świetlic. Zespoły przechodzą przygotowanie do pracy na zajęciach warsztatowych. Działają następujące zespoły – czajarnie: gegry i bioli (geografia i biologia przez gry i zabawy); styków (rozwój wyobraźni i twórczości); trendi (umiejętności społeczne, wizerunek), explora (matematyczno-fizyczno-chemiczny, wynalazki); kompa (radio, turnieje internetowe). Zespoły pracują nad swoimi zagadnieniami, metodami uczenia się w działaniu i poprzez zabawę, wspomagane przez pedagogów i studentów. Każdy z zespołów pracuje nad grą dydaktyczną lub spektaklem, zadaniami do internetowego turnieju zagadek i audycjami radiowymi. Plon pracy zespołów przedstawiony zostanie podczas III Festiwalu Radości.

Budżet projektu: 77 385 zł

Dotacja: 50 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Fundacja Odnowa Wsi w Malechowie

Miejscowość: Malechowo

Ulica, nr domu i lokalu: Malechowo

Kod pocztowy i Poczta: 76-142 Malechowo

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: sławieński

Adres strony internetowej: –

Gra o przyszłość

Malechowo 46, 76-142, Polska

Więcej