Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młody chemik eksperymentuje - 2005

Realizowany przez:

Gimnazjum w Sułowie

Cel:

umożliwienie poznania istoty i techniki eksperymentu naukowego, tworzenie kontaktów i obszarów współdziałania ze środowiskiem akademickim, nabywanie umiejętności publicznej prezentacji swoich osiągnięć z wykorzystaniem technik
multimedialnych.

Odbiorcy projektu:

bezpośrednio: uczniowie gimnazjum (20 osób).

Opis projektu:

Uczestnicy samodzielnie wykonują ćwiczenia laboratoryjne pod kierunkiem dwóch pracowników naukowych Wydziału Chemii Politechniki Wrocławskiej oraz dwóch dyplomowanych nauczycieli chemii.
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 4 godziny lekcyjne w laboratorium chemicznym Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu, ul. Smoluchowskiego 23. W trakcie ćwiczeń przewidziane są sprawdziany pisemne z zakresu materiału omawianego podczas zajęć. Spodziewane efekty:
– nabycie umiejętności posługiwania się zdobytą wiedzą chemiczną
– zapoznanie się z najnowszymi technikami analizy chemicznej
– nabycie umiejętności publicznej prezentacji
– uzyskanie zaświadczenia z oceną na podstawie, którego mogą być w przyszłości zwolnieni z zajęć laboratoryjnych z chemii na Politechnice Wrocławskiej i innych wyższych uczelniach
– obcowanie w murach wyższej uczelni z młodzieżą akademicką uskrzydla ich i dowartościowuje, ponieważ pracują w warunkach uznawanych za elitarne w atmosferze życzliwości.

Budżet projektu: 21 443 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum w Sułowie

Miejscowość: Sułów

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 6

Kod pocztowy i Poczta: 56-300 Milicz

Województwo: dolnośląskie

Powiat: milicki

Adres strony internetowej: –

Młody chemik eksperymentuje

Milicka 3, 56-300 Sułów, Polska

Więcej