Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Maruszyna – wczoraj, dziś i jutro - 2005

Realizowany przez:

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Dolnej

Cel:

zainteresowanie uczniów historią i dziedzictwem kulturowym własnej miejscowości, pobudzenie młodzieży gimnazjalnej do działania i samodzielnego poszukiwania informacji oraz umiejętność prezentacji uzyskanych efektów m.in. poprzez wykorzystanie środków informatyki.

Odbiorcy projektu:

bezpośrednio 35 uczniów gimnazjum wraz z wychowawcami, pośrednio 100 uczniów szkoły podstawowej biorących udział w konkursach towarzyszących realizacji projektu oraz 20 absolwentów – uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Opis projektu:

Chcemy przygotować młodzież do aktywnego udziału w życiu publicznym jako dorosłych i dojrzałych obywateli. Produktem ich działalności będzie prezentacja multimedialna na temat historii i przyszłości Maruszyny na spotkaniu z mieszkańcami oraz wydanie elektroniczne i strona internetowa zawierająca zebrane materiały.
W trakcie realizacji projektu przeprowadzone zostanie badanie ankietowe mieszkańców na temat kierunków rozwoju wsi Maruszyna i priorytetowych zadań do zrealizowania przez samorząd terytorialny.
Mając na względzie wagę wydarzenia, jakim był przejazd Ojca Św. Jana Pawła II przez naszą miejscowość w 1997 roku pragniemy zachęcić mieszkańców i wspólnie z nimi uporządkować otoczenie obelisku upamiętniającego to wydarzenie.
W projekcie zawarte są konkursy plastyczne, literackie i fotograficzne, które pozwolą uczniom rozwijać zainteresowania, a niektórym dają możliwość wykazania się własnym talentem i możliwościami, czego nie mogą uczynić w pracy dydaktycznej.
Powołanie do istnienia organizacji pozarządowej byłoby istotnym krokiem na drodze aktywizacji mieszkańców w życiu publicznym i sprzyjałoby rozwijaniu niewykorzystanych możliwości w zakresie rozwoju wsi, między innymi turystyki i agroturystyki, a uczniów przygotowałoby do dorosłego życia i pomogło wybrać takie kierunki kształcenia, aby móc znaleźć pracę bez konieczności emigracji do Europy Zachodniej czy „Za wielką wodę

Budżet projektu: 12 990 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Maruszynie Dolnej

Miejscowość: Maruszyna

Ulica, nr domu i lokalu: Maruszyna 274a

Kod pocztowy i Poczta: 34-424 Szaflary

Województwo: małopolskie

Powiat: nowotarski

Adres strony internetowej: –

Maruszyna – wczoraj, dziś i jutro

Jana Pawła II 134, 34-424 Maruszyna, Polska

Więcej