Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Historia, który uczy, smakuje i bawi - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Razem dla Rozwoju w Bodzanowie

Cel:

Celem projektu jest podniesieni umiejętności realizacji samodzielnie postawionych celów jako szansa na dobry start w dorosłe życie. Zwiększanie umiejętości pozyskiwania wsparcia społecznego oraz wiary we własne możliwości.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu są uczniowie o różnych zainteresowaniach i różnych wynikach osiąganych w szkole, ale bardzo chętnie angażujący się w zajęcia pozaszkolne. Część pochodzi z rodzin biednych i małych gospodarstw. Łączy ich udział w cyklu zajęć 'Sobota w szkole’ Częśc z nich chętniej niż w domu spędza czas z nami.

Opis projektu:

W ramach projektu uczestnicy zdobywają wiedzę na temat wielokulturowej przeszłości swojej gminy, wyszukując głównie te elementy, które mogą posłużyć do promowania regionu i wyróżniać go z pośród innych gmin rolniczych naszego powiatu. Wielu z pośród młodych pozostanie w gminie i będzie pracowało w gospodarstwach swych rodziców. Młodzież uczy się jak można połączyć wiedzę o bogatej kulturze regionu z możliwością wykonywania tu w przyszłości pracy zarobkowej. Do tej pory w okolicy działają tylko dwa gospodarstwa agroturystczne. W ich ofercie nie ma odwołania do tradycji i historii. Uczestnicy projektu założą firmę turystyczną i pokażą jak można to połączyć. Efekty projektu to: publikacja ukazująca wielokuturową przeszłość gminy w odniesieniu do kuchni, ubioru i ludowej muzyki, 'Festiwal kultur i smaków’ oraz szlak turystyczny przebiegający przez tereny dawniej zasiedlone przez Holendrów. Projekt jest też krokiem w kierunku wypromowania kulinarnego produktu regionalnego.

Budżet projektu: 70 550 zł

Dotacja: 50 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Razem dla Rozwoju w Bodzanowie

Miejscowość: Bodzanów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Bankowa 7

Kod pocztowy i Poczta: 09-470 Bodzanów

Województwo: mazowieckie

Powiat: płocki

Adres strony internetowej: –

Historia, który uczy, smakuje i bawi

Plac Kościuszki 11, 09-470 Bodzanów, Polska

Więcej