Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Skarby z pamięci wydobyte - 2005

Realizowany przez:

Teatr Logos w Bełżycach

Cel:

umożliwienie młodzieży twórczego działania na rzecz lokalnego środowiska, rozwinięcie ich zainteresowań i umiejętności (m.in. w dziedzinie historii, informatyki, dziennikarstwa, teatru, fotografiki), zachęcenie do aktywności.

Odbiorcy projektu:

młodzi w wieku 15-18 lat, bezpośrednio: około 50 osób.

Opis projektu:

Zostaną przeprowadzone warsztaty (w zależności od zainteresowań): fotograficzne, dziennikarskie, informatyczne, teatralne. Młodzież samodzielnie przeprowadzi i udokumentuje wywiady ze starszymi ludźmi – świadkami historii – na temat tradycji i kultury gminy Bełżyce, zajmie się zbieraniem archiwalnych zdjęć i dokumentów. Skutkiem tych poszukiwań lokalnych skarbów będzie wydanie książki (młodzież samodzielnie przygotuje projekt oprawy graficznej i składa książkę). Efektem projektu będzie poznanie przez młodzież tradycji i kultury własnego regionu, zdobycie praktycznych umiejętności, doświadczeń, poszerzenie zainteresowań. Młodzi nauczą się też odpowiedzialności za powierzone im działania, pracy w grupie i swobodnego poruszania się w strukturach administracji rządowej. Wymierne efekty projektu – książka, witryna internetowa, wystawa zdjęć i dokumentów, spektakl teatralny – posłużą szerszej grupie odbiorców do poznania tradycji i kultury gminy Bełżyce.

Budżet projektu: 8 000 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Teatr Logos w Bełżycach

Miejscowość: Bełżyce

Ulica, nr domu i lokalu: M. Kopernika 123

Kod pocztowy i Poczta: 24-200 Bełżyce

Województwo: lubelskie

Powiat: lubelski

Adres strony internetowej: –

Skarby z pamięci wydobyte

Kopernika 82, 24-200 Bełżyce, Polska

Więcej