Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Przygoda z garncarstwem - 2005

Realizowany przez:

Szkolne Koło Caritas w Pawłosiowie

Cel:

prowadzenie spotkań integracyjnych z młodzieżą niepełnosprawną zamieszkującą na terenie naszej gminy, uczącą się w Ośrodku Szkolno Wychowawczym dla Osób z Porażeniem Mózgowym w Jarosławiu.

Odbiorcy projektu:

bezpośrednio: 15 uczestników warsztatów z garncarstwa pod kierunkiem instruktora zajęć, 16 członków SK CARITAS i opiekun oraz 10 uczestników warsztatów terapii zajęciowej z garncarstwa z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Osób z Porażeniem Mózgowym w Jarosławiu zamieszkujących na terenie gminy Pawłosiów.

Opis projektu:

Wspólne kontakty i odwiedzanie tego Ośrodka naprowadziło nas na pomysł zorganizowania w naszym gimnazjum warsztatów garncarskich, gdyż między innymi z taką formą działalności spotkaliśmy się w Ośrodku i bardzo nas ona zainteresowała. W uzgodnieniu z dyrekcją naszej szkoły i nauczycielem plastyki postanowiliśmy swój pomysł zrealizować. Pragniemy w naszym gimnazjum stworzyć pracownię garncarską wyposażoną w miejsce do lepienia i formowania wyrobów na kole napędzanym elektrycznie, ich suszenia oraz miejsce wystawowe. Wypalanie swoich wyrobów będziemy przeprowadzać w piecu garncarskim Ośrodka. Tę formę pomocy oferuje Ośrodek.
Następnie chcemy zorganizować warsztaty garncarskie dla młodzieży uzdolnionej plastycznie i manualnie, pragnącej podczas zajęć poza lekcyjnych rozwijać swoje uzdolnienia i zainteresowania. Zajęcia z garncarstwa prowadzić będzie nauczyciel plastyki, który jest przygotowany do podjęcia tej formy działalności. Organizując warsztaty będziemy korzystać z pomocy instruktorów Ośrodka. Planujemy również wspólne zajęcia z osobami niepełnosprawnymi. Uwieńczeniem pracy będą wystawy i aukcje, co niezwykle motywuje do twórczości, dostarcza wiele satysfakcji i jednocześnie stanowiłoby zachętę do podejmowania tej formy działalności twórczej przez innych.

Budżet projektu: 11 642 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Szkolne Koło Caritas w Pawłosiowie

Miejscowość: Pawłosiów

Ulica, nr domu i lokalu: Pawłosiów

Kod pocztowy i Poczta: 37-500 Jarosław

Województwo: podkarpackie

Powiat: jarosławski

Adres strony internetowej: –

Przygoda z garncarstwem

Pawłosiów 336, 37-500, Polska

Więcej