Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Pod skrzydłami Melpomeny - 2005

Realizowany przez:

Gimnazjum w Kozłowie

Cel:

wielopłaszczyznowe obcowanie młodzieży i uczestniczenie w kulturze i sztuce oraz wykorzystanie technik komputerowych.

Odbiorcy projektu:

uczniowie Gimnazjum w Kozłówce.

Opis projektu:

Realizując projekt, planuje się stworzenie Klubu Ciekawskiego Internauty w ramach zajęć pozalekcyjnych przeprowadzanych w pracowni komputerowej, których celem byłoby umiejętne wyszukiwanie informacji z dziedziny teatru.
Młodzież uczestniczyłaby w organizowaniu wycieczki do Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie celem obejrzenia spektaklu oraz udziału w lekcji o teatrze. Konsekwencja wyjazdu byłyby uczniowskie recenzje sztuki, sprawozdani i reportaże, wydanie jednodniówki poświęconej teatrowi, konkurs na jednoaktówkę oraz wystawienie na szkolnej scenie nagrodzonych dramatów.
W myśl motta: 'Najwięcej nauczy się nauczyciel’, zamierza się zorganizować grupy Samopomocy Uczniowskiej w celu podniesienia poziomu kształcenia i pobudzenia aktywności młodzieży. Uczniowie osiągający bardzo dobre wyniki udzielaliby pomocy kolegom mającym trudności w odbiorze dzieł dramatycznych.
Do zamierzonych efektów projektu należą: poszerzenie wiedzy z zakresu nauki o teatrze, skuteczne korzystanie z Internetu i innych źródeł informacji, wydanie jednodniówki poświęconej teatrowi, wystawienie sztuki teatralnej, umiejętności słownej prezentacji tekstu literackiego, wzbogacenie zasobu słownictwa, umiejętność współpracy w zespole, osiąganie przez uczniów wyższych wyników w nauce.

Budżet projektu: 8 820 zł

Dotacja: 5 800 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum w Kozłowie

Miejscowość: Kozłów

Ulica, nr domu i lokalu: Kozłów

Kod pocztowy i Poczta: 32-241 Kozłów

Województwo: małopolskie

Powiat: miechowski

Adres strony internetowej: –

Pod skrzydłami Melpomeny

Kozłów 69, 32-241, Polska

Więcej