Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Mrm czyli Młodzi Realizują Marzenia - 2005

Realizowany przez:

Młodzieżowa Rada Miast Stalowej Woli i Niska w Nisku

Cel:

ożywienie dotychczasowej działalności Klubu Młodzieżowego w Nisku poprzez rozszerzenie oferty programowej o nowe i atrakcyjne zajęcia, organizowane przez Młodzieżową Radę Miast Stalowej Woli i Niska. Poza tym celem priorytetowym jest zaangażowanie w działania przede wszystkim młodych ludzi, głównie młodzieżowych radnych z Młodzieżowej Rady Miast, ale również studentów psychologii, pedagogiki i socjologii z Wydziału Zamiejskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli, tak aby stworzyć swego rodzaju Centrum Aktywności Młodych, oferujące atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z terenu Niska.

Odbiorcy projektu:

bezpośrednio: około 30 osób, pośrednio: około 50 osób.

Opis projektu:

Wymienione założenia i cele realizowane będą głównie poprzez nawiązanie współpracy ze szkołami na terenie Niska, jak również rozwijaniem zainteresowań i rozbudzeniem pasji młodzieży za pomocą zróżnicowanej oferty programowej (wspinaczka skałkowa, taniec, promocja utalentowanej młodzieży, klub dyskusyjny, klub lidera i wolontariusza itp.). Zajęcia w Klubie Młodzieżowym współorganizowane będą przez młodzieżowych radnych, wolontariuszy, studentów, instruktora tańca i wspinaczki skałkowej. Przewidujemy, iż efektem projektu będzie stowarzyszenie Młodzieżowego Stowarzyszenia, które wraz z Młodzieżową Radą Miast na trwałe zacznie funkcjonować na terenie Niska i okolic, a także wzrost liczby młodych angażujących się i włączających się w działalność społeczną i publiczną oraz aktywnie spędzających swój wolny czas. Tym samym zmniejszy się liczba młodzieży biernej, stosującej mało konstruktywne metody spędzania czasu pozalekcyjnego (agresja, narkotyki, spędzanie czasu przed komputerem i telewizorem). Planowane rezultaty zostaną osiągnięte dzięki dotacji, która zostanie przeznaczona na honorarium dla instruktora tańca towarzyskiego i instruktora wspinaczki skałkowej oraz opiekunów podczas wyjazdów, stworzenie mini wideoteki, bilety do kina oraz koszty operacyjne.

Budżet projektu: 19 625 zł

Dotacja: 6 600 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Młodzieżowa Rada Miast Stalowej Woli i Niska w Nisku

Miejscowość: Nisko

Ulica, nr domu i lokalu: Kwiatkowskiego 2b

Kod pocztowy i Poczta: 37-400 Nisko

Województwo: podkarpackie

Powiat: niżański

Adres strony internetowej: http://mrm.imps.pl

Mrm czyli Młodzi Realizują Marzenia

11 Listopada 5, 37-400 Nisko, Polska

Więcej