Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kryptonim Bóbr - 2005

Realizowany przez:

Publiczne Gimnazjum w Fajsławicach

Cel:

Realizując projekt chcemy sprostać potrzebie uczniów związanej z organizacją
i zagospodarowaniem czasu wolnego oraz wyjść naprzeciw zainteresowaniom przyrodniczym połączonym z dziennikarskimi.
Jednocześnie chcemy przybliżyć
i zapoznać młodzież z metodami obserwacji przyrodniczych. Przy tej okazji uczniowie poznają kulisy pracy dziennikarskiej przez pracę z aparatem fotograficznym, kamerą i piórem w ręku.

Odbiorcy projektu:

Projekt, jego efekt finałowy, czyli zorganizowane przez nas Forum nie tylko adresowane jest do uczniów naszej szkoły, ale także uczniów innych szkół działających w gminie oraz mieszkańców gminy.

Opis projektu:

Realizując projekt chcemy pokazać młodzieży, jak w sposób przyjemny, twórczy
i pożyteczny, nie tylko dla uczniów, ale także dla środowiska można spożytkować czas wolny. Chcemy obserwować naturalne populacje bobrów na terenie gminy Fajsławice i powiatu krasnostawskiego. Poprzez obserwacje w terenie, chcemy poznać biologię i zwyczaje tego gatunku wodnych ssaków.
Wyniki naszej pracy będziemy zamieszczać na stronie internetowej szkoły oraz poprzez wystawy fotograficzne organizowane na terenie szkoły i Urzędzie Gminy Fajsławice. Pracując
nad projektem mamy możliwość nie tylko zwiedzić nasz region, ale także nauczyć się kręcenia filmu przyrodniczego oraz jego obróbki, rozwijania umiejętności posługiwania się programami komputerowymi. Uczymy się wyszukiwać i selekcjonować informacje, zapoznajemy się
z metodami prowadzenia badań i obserwacji przyrodniczych. Mamy możliwość nabyć umiejętności opracowań i interpretacji oraz weryfikacji wyników prowadzonych przez nas badań i obserwacji nad biologią bobrów. Poprzez nasze badania chcemy określić i zweryfikować informacje dotyczące liczebności i wieku oraz kondycji populacji bobrów na terenie gminy.
Naszych działania będą prowadzić do zorganizowania w szkole Forum Przyrodniczego poświęconego przyrodzie gminy Fajsławice, a w szczególności bobrom, na którym zaprezentujemy wyniki prowadzonych przez nas badań oraz nakręcony przez nas film przyrodniczy o biologii
i zwyczajach bobrów, jak i wystawę fotograficzną poświęconą badanemu przez nas zwierzęciu.
Na Forum pragniemy zaprosić także gości, badaczy, naukowców, którzy przybliżą nam nie tylko problematykę bezpośrednio związaną z biologią i badaniami bobrów, ale także dziedzictwem przyrodniczym naszej gminy.

Budżet projektu: 8 600 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Publiczne Gimnazjum w Fajsławicach

Miejscowość: Fajsławice

Ulica, nr domu i lokalu: Fajsławice 130A

Kod pocztowy i Poczta: 21-060 Fajsławice

Województwo: lubelskie

Powiat: krasnostawski

Adres strony internetowej: –

Kryptonim Bóbr

Fajsławice 196A, 21-060, Polska

Więcej