Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Tak jak Nikifor - 2005

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju Jaślisk i Okolic w Jaśliskach

Cel:

przedstawienie młodzieży gimnazjalnej z Zespołu Szkół Publicznych w Jaśliskach elementów dziedzictwa kulturowego terenów zamieszkiwanych przez nich – dawniej Łemkowszczyzny, poprzez szereg działań związanych z kulturą, tradycją i etnografią naszego regionu.

Odbiorcy projektu:

bezpośrednio: 37 uczniów Gimnazjum w Jaśliskach.

Opis projektu:

Mottem projektu jest życie i twórczość Nikifora z Krynicy – malarza o korzeniach łemkowskich, genialnego artysty reprezentującego nurt prymitywizmu w sztuce. Poprzez przybliżenie sylwetki, chcemy aby młodzież odnalazła w sobie oryginalny pogląd na świat, czerpała radość z tworzenia oraz aktywnie uczestniczyła w odkrywaniu i badaniu kultury i tradycji własnego regionu.
Projekt zakłada m.in. cykl 6 wyjazdów edukacyjnych do miejsc związanych z kulturą regionu: muzeów, galerii, domów pamięci, skansenów i innych. Wyjazdy te przeplatane będą zajęciami edukacyjnymi o charakterze artystyczno – etnograficznym. Będą to zajęcia:
– 2 wykłady „Nikifor – życie i twórczość

Budżet projektu: 10 790 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju Jaślisk i Okolic w Jaśliskach

Miejscowość: Jaśliska

Ulica, nr domu i lokalu: Jaśliska 60

Kod pocztowy i Poczta: 38-450 Jaśliska

Województwo: podkarpackie

Powiat: krośnieński

Adres strony internetowej: http://

Tak jak Nikifor

Jaśliska 86, 38-485, Polska

Więcej