Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Spichlerz pomysłów – przewodnicy turystycznej wsi - 2005

Realizowany przez:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Drawsku Pomorskim

Cel:

stworzenie aktywnej i twórczej grupy młodzieży, która może decydować o swoim losie i patrzeć w nowy sposób na swoje miejsce zamieszkania.

Odbiorcy projektu:

bezpośrednich: ok. 30 osób; pośrednich: nieokreślona.

Opis projektu:

Żagle i ster przygotowuje się w porcie nie na morzu. Ta właśnie myśl Filona z Aleksandrii stała się mottem przewodnim projektu. Uznaliśmy, że zatoką i portem będzie nasz region, a projekt łodzią, która nauczy nas żeglować po głębokich wodach naszego życia. Pragniemy kontynuować prace, które zostały podjęte przez naszych starszych kolegów w dziedzinie ochrony dziedzictwa kultury. Udało im się wypromować twórczość światowej sławy architekta Waltera Gropiusa i przekonać władze gminy o potrzebie uratowania cennego obiektu spichlerza w JANKOWIE. Efektem tych działań, było pokonanie trudności proceduralnych, które polegały na przekazaniu spichlerza przez ANR na rzecz gminy. Współpraca ze służbami ochrony zabytków, gminy i ANR doprowadziła do przekazania 100 tys. na prace zabezpieczające. Uważamy, że teraz naszym zadaniem jest nadanie nowej funkcji wsi Jankowo, która jest nadal typową wsią popegeerowską, jaka istnieje na terenie naszej gminy, a może zmienić swoje oblicze. Stopień zniszczenia obiektu jest znaczący, pierwszym zadaniem jest zabezpieczenie budynku przed dalszym zniszczeniem. Pragniemy przekonać mieszkańców wsi, że warto podjąć działania na rzecz promocji wyjątkowego w skali Polski zabytku architektury wiejskiej. Powrót do dawnej funkcji, będzie mało realny, dlatego proponujemy aby przekształcić go w obiekt pod hasłem „Spichlerz pomysłów

Budżet projektu: 14 970 zł

Dotacja: 5 900 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Drawsku Pomorskim

Miejscowość: Drawsko Pomorskie

Ulica, nr domu i lokalu: Połczyńska 7

Kod pocztowy i Poczta: 78-500 Drawsko Pomorskie

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: drawski

Adres strony internetowej: –

Spichlerz pomysłów – przewodnicy turystycznej wsi

GRX9+7V Drawsko Pomorskie, Polska

Więcej