Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Smak jabłka Newtona - 2005

Realizowany przez:

Dom Kultury w Gozdnicy

Cel:

dotarcie do gimnazjalistów, którzy mimo aktywnego udziału w lekcjach mają problemy z nauką przedmiotów ścisłych. Projekt ma pobudzić zainteresowania tej młodzieży poprzez zastosowanie form i metod, których unika się w szkole powszechnej oraz dać jej szanse edukacyjne w konfrontacji z młodzieżą w dużych ośrodkach miejskich.

Odbiorcy projektu:

bezpośrednio: 15-20 uczniów, pośrednio: około 200 osób (inni uczniowie, rodzice, społeczność lokalna).

Opis projektu:

Projekt jest także próbą odpowiedzi na problemy szkoły w małym miasteczku, która nie potrafi wypracować nowoczesnych metod kształcenia i poprzestaje na nieciekawych werbalnych metodach nauczania przedmiotów ścisłych jak fizyka i chemia. Skutkiem takiego schematycznego działania jest duża grupa uczniów, którzy mimo starań nie potrafią zrozumieć zawiłości wymienionych przedmiotów i najczęściej poprzestają na spełnianiu wymogów formalnych, wynikających z programu.
Projekt ma też (poprzez kontakt z kadrą naukową i studentami kierunków ścisłych) wspomóc nauczycieli gimnazjum we wzbogaceniu ich metod nauczania. Realizuje również zasadę dobrych praktyk w dziedzinie twórczego rozwijania podobnych pomysłów. Uczestnikami projektu będzie grupa gimnazjalistów z klas I i II miejscowego Gimnazjum Publicznego. Na projekt złożą się cykliczne zajęcia laboratoryjne i doświadczalne, prowadzone w Domu Kultury przez wykładowców uniwersyteckich oraz studentów. Uczestnicy programu będą mieli możliwość osobistego udziału w doświadczeniach popularno – naukowych, poznać teoretyczne podstawy prezentowanych doświadczeń oraz nabędą umiejętności samodzielnego przeprowadzania doświadczeń i prezentowania ich rówieśnikom. Program zakłada aktywny udział rodziców w zajęciach. Uczestnicy programu zapoznają się z praktycznym zastosowaniem nauki w swoim otoczeniu. M.in. odwiedzą zakłady “Vitrosilikon

Budżet projektu: 16 150 zł

Dotacja: 6 600 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Dom Kultury w Gozdnicy

Miejscowość: Gozdnica

Ulica, nr domu i lokalu: Świerczewskiego 25

Kod pocztowy i Poczta: 68-130 Gozdnica

Województwo: lubuskie

Powiat: żagański

Adres strony internetowej: –

Smak jabłka Newtona

3 Maja 7, 68-130 Gozdnica, Polska

Więcej