Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Klub Małego Antka - 2005

Realizowany przez:

Fundacja Rozwoju Gminy Pyzdry w Pyzdrach

Cel:

Cel projektu : rozbudzanie zainteresowań dotyczących wiedzy historycznej najbliższej okolicy oraz jej promocja z wykorzystaniem wiedzy informatycznej, znajomości języka angielskiego oraz sztuki fotografii.
Spodziewane efekty: dzięki zyskanej dotacji na zakup drukarki i aparatu cyfrowego młodzież gimnazjalna oraz młodzież z M –GOK będzie mogła pod okiem fachowców – amatorów nauczyć się wykonywać zdjęcia , które będą uzupełnieniem prac dziennikarskich i w przyszłości zaowocują pisaniem reportaży nie tylko o najbliższej okolicy. Dzięki atrakcyjnej formie powstałe prace zaprezentowane w Internecie będą promocją szkoły, gminy i regionu.

Odbiorcy projektu:

Uczestnicy : Młodzież z Pyzdr i z okolicznych wiosek tj. uczniowie gimnazjum oraz młodzież uczęszczająca na zajęcia w M – GOK (3 grupy po 10 osób – razem 30 osób).

Opis projektu:

Zaplanowane działania : W związku z bogactwem dziejowym i walorami krajobrazowymi naszego regionu jesteśmy bardzo zainteresowani, aby w jak najpełniejszy sposób, zaprezentować się jak najszerszemu gronu naszych rodaków rozrzuconych po całym świecie. Chcemy opracować materiały wzbogacając wiedzę historyczną i przyrodniczą aktualnymi zdjęciami, wywiadami ze świadkami minionych wydarzeń. W tym celu zaplanowaliśmy następujące działania:

– Warsztaty fotograficzne – dotacja – zakup filmów i ich wywołanie.
– Wystawa prac – zdjęć z wycieczek rowerowych – dotacja – zakup materiałów papierniczych.
– Warsztaty dziennikarskie – dotacja – materiały papiernicze.
– Spotkanie z kustoszem Muzeum Regionalnego w Pyzdrach
– Spotkanie autorskie z prof. dr hab. inż. arch. Hanką Zaniewską – autorką wielu opracowań o Pyzdrach, córką F. Tłoczka – wybitnego architekta. Wystawa opracowań o Pyzdrach różnych autorów (wywiady i zdjęcia)
– Warsztaty informatyczne w celu pogłębienia wiedzy informatycznej – publikacje w prasie wywiadów, umieszczanie informacji i zdjęć z realizacji projektu w Internecie – opracowanie projektu folderu – mapy regionu. Dotacja – aparat cyfrowy, drukarka ,materiały papiernicze, wydruk folderu i widokówek.
-Przygotowanie strony internetowej (w języku angielskim) prezentującej bogactwo kulturowe i przyrodnicze gminy Pyzdry – Dotacja – j.w
-Prezentacja wywiadów z ciekawymi ludźmi – wywiady – podsumowanie projektu z udziałem zaproszonych gości.

Budżet projektu: 23 550 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Rozwoju Gminy Pyzdry w Pyzdrach

Miejscowość: Pyzdry

Ulica, nr domu i lokalu: Taczanowskiego 1

Kod pocztowy i Poczta: 62-310 Pyzdry

Województwo: wielkopolskie

Powiat: wrzesiński

Adres strony internetowej: –

Klub Małego Antka

Niepodległości 35A, 62-310 Pyzdry, Polska

Więcej