Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowe Centrum Innowacji Mechaniczno-Motoryzacyjnych - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach

Cel:

Celem projektu jest rozwijanie i kształtowanie umiejętności politechnicznych oraz pracy w zespole, zwiększenie umiejętności planowania działań oraz pozyskiwania wsparcia społecznego, a także zwiększenie wiary we własne możliwości.

Odbiorcy projektu:

Uczestnicy projektu to 30 uczniowiów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych gminy Ziębice o zainteresowaniach mechaniczno-motoryzacyjnych. Ich marzeniem jest pożyteczne spędzenie wolnego czasu, nauczenie się od innych czegoś nowego, sprawdzenie się w działaniu, zaistnienie wśród kolegów i dorosłych.

Opis projektu:

Pierwowzorem projektu „Młodzieżowe Centrum Innowacji Mechaniczno-Motoryzacyjnych” był pomysł uruchomienia przez młodych ludzi jednostki innowacyjno-produkcyjnej zajmującej się projektowaniem i wytwarzaniem pojazdów mechanicznych. Zadaniem uczestników projektu jest przygotowanie hali produkcyjnej do prowadzenia czynności produkcyjnych, określenie rodzaju pojazdów konstruowanych i produkowanych przez młodzież, zaprojektowanie konstrukcji pojazdu, przedyskutowanie i wybór właściwego rozwiązania w danej grupie, wykonanie i sprawdzenie w działaniu wykonanego pojazdu, usunięcie wykrytych usterek. Uczestnicy projektu zajmują się też poszukiwaniem informacji potrzebnych do prac konstruktorskich w Internecie i wśród właścicieli zakładów samochodowych oraz poszukiwaniem i zakupem potrzebnych materiałów i części. Główną metodą pracy jest metoda projektu, który jest realizowany w trzech grupach. Każda grupa ma do dyspozycji część hali produkcyjnej, obrabiarki i narzędzia do pracy.

Budżet projektu: 65 460 zł

Dotacja: 48 200 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach

Miejscowość: Ziębice

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Wojska Polskiego 3

Kod pocztowy i Poczta: 57-220 Ziębice

Województwo: dolnośląskie

Powiat: ząbkowicki

Adres strony internetowej: –

Młodzieżowe Centrum Innowacji Mechaniczno-Motoryzacyjnych

Wojska Polskiego 15, 57-220 Ziębice, Polska

Więcej