Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Między zabawą a fizyką - 2005

Realizowany przez:

Gimnazjum Publiczne w Gorzycach Wielkich

Cel:

Celem projektu jest zaangażowanie młodzieży do działań na rzecz lokalnego środowiska oraz umożliwienie jej kontaktu z uczelniami wyższymi z kraju i zagranicy, a także nawiązanie współpracy z departamentem edukacyjnym NASA (Central Operation of Resources for Educators (CORE) Lorain County JVS-CORE 15181 Route 58 South Oberlin, OH 44074 w USA).
Projekt ma na celu przybliżenie uczniom fizyki poprzez zabawę. Uczniowie zakupiliby zabawki, poprzez prezentację których można w łatwy i ciekawy sposób zaprezentować ich fizykę działania na Ziemi a także przedstawić ich działanie w kosmosie.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie Gimnazjum – bezpośredni 30 osób, pośrednio – 115 uczniów tj. cała społeczność szkolna oraz nauczyciele przedmiotów bloku matematyczno-przyrodniczego – 5 nauczycieli.

Opis projektu:

Nauki ścisłe, w tym fizyka, wyrabiają w młodzieży rzetelność działania. Chcielibyśmy zainteresować młodzież Południowej Wielkopolski naukami ścisłymi, pokazać im, że fizyką można się bawić. Obserwujemy wielkie zainteresowanie uczniów Festiwalami Nauki w miastach akademickich, na które od trzech lat jeździmy do Poznania i Wrocławia. Chcielibyśmy, aby zajęcia na Ostrowskim Festiwalu, a być może na Poznańskim, prowadzili nasi uczniowie, uczniowie Gimnazjum w Gorzycach. Jednak istnieją bariery, przede wszystkim finansowe w zakupie najnowocześniejszych technik prezentacji projektu, a także samych materiałów edukacyjnych (zabawek), ukazujących w piękny sposób fizykę wokół nas. Dojazdy na wspomniane imprezy organizują szkoły Południowej Wielkopolski, także my chcielibyśmy ze środków projektu przeznaczyć 1 000 zł na dojazd uczniów na zajęcia z fizyki przygotowane przez uczniów z Gorzyc.
Oprócz prezentacji zabawek podczas pokazów demonstrowane byłyby proste ciekawe eksperymenty i prezentacje multimedialne. Chcielibyśmy w ten sposób wyrównać szanse młodzieży naszego Gimnazjum w dostępie do nowoczesnych technik prezentacji.
W dobie podboju kosmosu i nanotechnologii rodzi się konieczność sięgania po niestandardowe metody nauczania, 'multimedialne’, 'kompaktowe’, łatwe do rozpowszechnienia i dające uczniowi możliwość wykazania własnej inwencji. Uczniowie podczas trwanie projektu będą najpierw wyszukiwali w internecie informacji o zastosowaniach fizyki w podboju kosmosu by później rezultaty pracy zaprezentować społeczności szkolnej i lokalnej z kulminacją pokazów podczas Targów Edukacyjnych Południowej Wielkopolski w marcu 2006 roku oraz na II Ostrowskim Festiwalu Nauki w czerwcu 2006 roku.

Budżet projektu: 9 800 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: II Regionalny Konkurs Grantowy

Gimnazjum Publiczne w Gorzycach Wielkich

Miejscowość: Gorzyce Wielkie

Ulica, nr domu i lokalu: Szkolna 31

Kod pocztowy i Poczta: 63-410 Ostrów Wiolekopolski

Województwo: wielkopolskie

Powiat: ostrowski

Adres strony internetowej: –

Między zabawą a fizyką

Kościelna 4, 63-400 Gorzyce Wielkie, Polska

Więcej