Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Jesteśmy częścią tej ziemi - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Ekologiczne Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej w Śmiłowie

Cel:

Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych i zawodowych młodych mieszkańców gminy Kaczory poprzez umożliwienie im szerokiego dostępu do rozwojowych zajęć pozalekcyjnych, służących rozbudzeniu potrzeb edukacyjnych, zaszczepieniu w uczestnikach wrażliwości ekologicznej, wykształceniu i stałym doskonaleniu młodzieżowych liderów oraz pożytecznym i rozwojowym spędzeniu wolnego czasu.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednimi uczestnikami są młodzi mieszkańcy gminy Kaczory w wieku od 13 do 15 lat. Informacja o projekcie w formie plakatów. Dojazd młodzieży we własnym zakresie.

Opis projektu:

Projekt ma na celu wyrównanie szans edukacyjnych i zawodowych młodych mieszkańców gminy Kaczory poprzez umożliwienie im szerokiego dostępu do rozwojowych zajęć pozalekcyjnych, służących rozbudzeniu potrzeb edukacyjnych, zaszczepieniu w uczestnikach wrażliwości ekologicznej, wykształceniu i stałym doskonaleniu mlodzieżowych liderów oraz animowanie młodzieży do podejmowania działań na rzecz społeczności lokalnej. Uczestnikami projektu jest 15 młodych ludzi z gminy Kaczory w wieku 13-15 lat. Aby zrealizować nasze zamiary, utworzono redakcję gazetki ekologicznej oraz grupę fotoreporterów. Organizowane są zajęcia komputerowe, dziennikarskie i fotograficzne, które mają na celu przygotowanie uczestników do redagowania gazety. Wszystkie zajęcia są prowadzone metodami aktywizujacymi grupę przez fachowców. Dzięki nim młodzież bierze aktyny udział w wydanie gazetki oraz zorganizowanie wystawy fotograficznej, co pozwola na pożyteczne spędzenie przez nich wolnego czasu. Młodzi uczą się pisać artykuły prasowe, rozwijają umiejętności komputerowe potrzebne do wydawania gazety, poznają zagadnienia dotyczace ekologii, uczą się fotografować przyrodę. Praca w grupie podniesi ich kwalifikacje i pozwola w przyszłości na lepszy start w poszukiwaniu pracy. Gazetka jest wydawana również po zakończeniu projektu.

Budżet projektu: 10 125,00 zł

Dotacja: 6 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Ekologiczne Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej w Śmiłowie

Miejscowość: Śmiłowo

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Jachna 1

Kod pocztowy i Poczta: 64-810 Kaczory

Województwo: wielkopolskie

Powiat: pilski

Adres strony internetowej: –

Jesteśmy częścią tej ziemi

Pilska 34, Śmiłowo, 64-810 Kaczory, 64-811 Śmiłowo, Polska

Więcej