Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

A może mam talent aktorski? - 2005

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Czyczkowy Zaboracy w Czyczkowach

Cel:

Cele projektu:
– Podniesienie umiejętności uczestników projektu w działaniach na rzecz środowiska lokalnego
– Podniesienie umiejętności pracy w zespole
– Wskazanie twórczego i efektywnego spędzenia wolnego czasu
– Nabycie umiejętności wystąpień publicznych

Odbiorcy projektu:

Projekt ten skierowany jest do grupy młodych ludzi w wieku 14-20 lat zainteresowanych pracą teatru.

Opis projektu:

Poprzez ich działania powstanie amatorski teatr, który metodami pracy przypominał będzie pracę prawdziwego teatru. Młodzi ludzie podzielą się zadaniami i samodzielnie lub przy niewielkiej pomocy osób dorosłych wykonają zamierzone działania. Do działań tych należy: przygotowanie oświetlenia, muzyki, scenografii, kostiumów, a także wybranie, nauczenie się, a także występ aktorów przed lokalną społecznością, zaproszonymi gośćmi. Przygotują oni samodzielnie kampanię promocyjną, a więc plakaty, zaproszenia, jak również podziękowania dla sponsorów i innych osób, dzięki którym projekt zostanie zrealizowany. W czasie realizacji projektu wystawione zostaną trzy przedstawienia jedno związane z uczczeniem pamięci zmarłych poświęcone Janowi Pawłowi II, oraz jasełka bożonarodzeniowe. Z występem związanym z Bożym Narodzeniem pojedziemy również do Domu Pomocy Społecznej w Chojnicach. W ten sposób zaprezentujemy się przed szerszym gronem odbiorców, a uczestnicy uwrażliwią się na potrzeby innych. Prowadząc wszystkie działania chcemy jednocześnie zachować nasza odrębność kulturową dlatego też część występów bądź sztuki wystawiona będzie w naszym rodzimym języku jakim jest język kaszubski. Jest to język naszych dziadków i rodziców jednakże w dzisiejszych czasach często jest już nieużywany. W domach nie używa się już literackiej formy tego języka a to co często nazywamy językiem kaszubskim jest formą kaszubionego polskiego.
Do celów realizacji zostanie zakupiony sprzęt nagłaśniający w postaci mikrofonów bezprzewodowych itp. oraz materiały biurowe do przygotowania plakatów, a także materiały wykonania scenografii i kostiumów.

Budżet projektu: 12 060 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Czyczkowy Zaboracy w Czyczkowach

Miejscowość: Czyczkowy

Ulica, nr domu i lokalu: Główna 18

Kod pocztowy i Poczta: 89-632 Brusy

Województwo: pomorskie

Powiat: chojnicki

Adres strony internetowej: –

A może mam talent aktorski?

DW236 48, 89-632 Czyczkowy, Polska

Więcej