Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Edukacja przystankiem młodych ludzi - 2005

Realizowany przez:

Nieformalna Grupa Inicjatywa Młodzieży w Dębnicy Kaszubskiej

Cel:

Gmina Dębnica Kaszubska charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem bezrobocia. Mieszkańcy popegeerowskich miejscowości nie są w stanie sprostać powszechnie występującej biedzie i bezrobociu. Sytuacja ta niezwykle istotnie rzutuje na młode pokolenie. Powszechnie występujący marazm „zaraża

Odbiorcy projektu:

Młodzież z Dębnicy Kaszubskiej.

Opis projektu:

Działania realizowane w ramach projektu to: warsztaty fotograficzne dla młodzieży, cykl spotkań z ciekawymi ludźmi z regionu, spotkanie z członkami Związku Bojowników o Wolność i Demokrację z Dębnicy Kaszubskiej, wycieczka piesza do Parku Krajobrazowego Dolina Słupi, cykl spotkań podsumowujących zrealizowane działania, opracowanie folderu przez młodzież.
Ponadto w ramach projektu nastąpi zlikwidowanie różnic edukacyjnych pomiędzy uczniami, a także wyrównanie szans rozwojowych pomiędzy miastem a wsią. Poprzez współpracę z wykształconą młodzieżą dzieci będą w stanie umiejętnie gospodarować własnym czasem. Wpłynie to na rozwój ich własnych zainteresowań, pomoże w opanowaniu materiału szkolnego i przyswojeniu umiejętności uczenia się. W przyszłości zaowocuje systematycznością w dalszej nauce.
Dotacja zostanie przeznaczona na zakup aparatu cyfrowego, zeszytów, niezbędnych książek oraz materiałów pomocniczych, jak również na wydanie folderu przedstawiającego barwną historię Gminy Dębnica Kaszubska oraz jej walory krajobrazowo-przyrodnicze.

Budżet projektu: 10 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Nieformalna Grupa Inicjatywa Młodzieży w Dębnicy Kaszubskiej

Miejscowość: Dębnica Kaszubska

Ulica, nr domu i lokalu: Zjednoczenia

Kod pocztowy i Poczta: 76-248 Dębnica Kaszubska

Województwo: pomorskie

Powiat: słupski

Adres strony internetowej: –

Edukacja przystankiem młodych ludzi

Tulipanowa 3, 76-248 Dębnica Kaszubska, Polska

Więcej