Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Portrety – opowieści - 2005

Realizowany przez:

Grupa Na Górze w Rzadkowie

Cel:

Projekt ma za zadanie przekazanie młodzieży mieszkającej na terenie gminy Kaczory (a następnie innym osobom spoza gminy) wartości moralnych, zawartych w opowieściach osób z tej gminy, a także umożliwić jej bezpośredni, realizowany poprzez twórcze uczestnictwo, kontakt ze sztuką. Oprócz tego, projekt ma zwrócić uwagę tej młodzieży na to, iż jest możliwe zaistnienie na szerokim forum medialnym wartościowych, interesujących artystycznie inicjatyw twórczych, a co za tym idzie, dać jej wiarę we własne możliwości. Poza tym udział w warsztatach oraz wykonywanie zadań związanych z realizacją projektu ma dać bezpośrednim jego uczestnikom konkretne umiejętności, które będą mogli wykorzystać w swym życiu.
Spodziewanym efektem realizacji projektu jest przede wszystkim rozwój młodych osób z terenu naszej gminy. Poza tym liczymy na zmniejszenie izolacji niepełnosprawnych intelektualnie mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie.

Odbiorcy projektu:

Młodzież ze wsi Rzadkowo.

Opis projektu:

Wstępem do projektu są warsztaty fotograficzne i dziennikarskie. Główna jego część polega na zrobieniu czarno-białych zdjęć portretowych mieszkańcom gminy Kaczory, którzy opowiedzą krótkie historie przekazujące treści ważne dla ich życia, zwracające uwagę na wartości moralne. Wywołane fotografie i spisane pod nimi opowieści oprawimy w antyramy i przygotowana z nich zostanie wystawa. Oprócz tego ukazywać się one będą w czasopismach, a także zamieszczone zostaną w internecie.
Dotacja zostanie przeznaczona na zakup cyfrowego aparatu fotograficznego, opłatę osób prowadzących warsztaty, przejazdy na terenie gminy w celu realizacji projektu, koszt wywołania i oprawienia fotografii z opowieściami, druk i wysyłkę plakatów i zaproszeń, koszt opracowania i zamontowania „portretów-opowieści

Budżet projektu: 12 091 zł

Dotacja: 6 900 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa Na Górze w Rzadkowie

Miejscowość: Rzadkowo

Ulica, nr domu i lokalu: Rzadkowo 79

Kod pocztowy i Poczta: 64-810 Kaczory

Województwo: wielkopolskie

Powiat: pilski

Adres strony internetowej: –

Portrety – opowieści

Rzadkowo 5, 64-810, Polska

Więcej