Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Śpiewać i grać każdy może - 2005

Realizowany przez:

Muzyczny Zespół Młodzieżowy Quo vadis w Pelpinie

Cel:

Podstawowym celem naszego projektu jest aktywizacja młodzieży i wyrównywanie ich szans edukacyjnych. Projekt zakłada edukację młodzieży w zakresie gry na instrumentach oraz zachętę do śpiewania.
Cele cząstkowe:
– doskonalenie gry na instrumentach przez dotychczasowych członków zespołu
– doskonalenie gry zespołowej (przygotowanie do występów)
– nauka gry na instrumentach przez nowe osoby
– promocja aktywnych form spędzania wolnego czasu
– promocja wartości jakie niesie muzyka, wspólny śpiew
– wzmocnienie poczucia własnej wartości

Odbiorcy projektu:

Osoby, do których skierowany jest projekt pochodzą zazwyczaj z tzw. „przeciętnych

Opis projektu:

Spotkanie z naszą grupą jest często jedyną możliwością zagrania na jakimkolwiek instrumencie. W działalność grupy zaangażowana jest głównie młodzież ze szkół średnich i studenci z naszej gminy. Pragniemy dokształcać rówieśników, bądź młodszych kolegów i koleżanki, aby nasza grupa miała swoich kontynuatorów.
Nie wszystkie instrumenty są własnością grupy, część z nich to sprzęt wypożyczony. Do używania instrumentów typu: gitara basowa, elektryczna czy keyboard, potrzebne jest chociażby najprostsze nagłośnienie ze wzmacniaczem, kable do tych instrumentów, struny itp. Te urządzenia będziemy mogli również wykorzystać podczas koncertów, które zapewne są przed nami.
Spotkania-warsztaty odbywać się będą w pomieszczeniach parafii Katedralnej w Pelplinie, która dysponuje odpowiednią salą, gdzie moglibyśmy gromadzić się na próby i naukę. Jedyny czas, który możemy wykorzystać to godziny popołudniowe, dlatego też część młodzieży będzie dojeżdżać z wiosek naszej gminy oddalonych od siebie o kilka kilometrów.
Dotacja przeznaczona zostanie na koszty osobowe, sprzęt muzyczny – gitara, materiały pomocnicze i edukacyjne, poczęstunek, podróże lokalne.

Budżet projektu: 18 030 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2005

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Muzyczny Zespół Młodzieżowy Quo vadis w Pelpinie

Miejscowość: Pelplin

Ulica, nr domu i lokalu: Mestwina 4

Kod pocztowy i Poczta: 83-130 Pelplin

Województwo: pomorskie

Powiat: tczewski

Adres strony internetowej: –

Śpiewać i grać każdy może

Plac Grunwaldzki 1, 83-130 Pelplin, Polska

Więcej